Незалежна профспілка відстояла законну пенсію

Ще однією правовою перемогою завершилося звернення про допомогу до «Трудової солідарності» мешканки Кременця (Тернопільська обл.).

У своїй заяві жінка просила  посприяти їй у вирішенні питання із перерахування пенсії згідно відпрацьованого основного і додаткового стажу. Справа в тому, що коли кременчанка почала оформляти пенсію, з’ясувалося, що підприємець, на якого вона працювала, не сплачував із її заробітної плати соціальних внесків. Більше того: він навіть не зробив запису у трудовій книжці продавця, і понад рік людина пропрацювала неофіційно, навіть не знаючи про це.

Коли пенсіонерка спробувала довести свою правоту колишньому роботодавцеві, він заявив, що за документами вона, мовляв, навіть не працювала у нього, отже нічого не доведе. Тоді продавець звернулася до «Трудової солідарності». До справи взявся профспілковий адвокат, який віднедавна надає громадянам безкоштовні консультації з різних питань законодавства.

У результаті перемовин із представниками профспілки, підприємець таки пішов на контакт, очевидно розуміючи, якими можуть бути наслідки його незаконних дій. Адже у колишньої працівниці збереглися копії накладних про отримання товару, а постійні покупці могли підтвердити факт її роботи у крамниці.

Підприємець погодився без зайвого розголосу сплатити соціальні внески за колишню працівницю та штраф, який швидше всього накладуть за порушення трудового законодавства. Тож жінка отримуватиме пенсію, на яку заслуговує і заробила за понад 30-літній стаж.

Нагадаємо, нещодавно «Трудова солідарність» також відстояла права викладача кременецької академії та створила осередок незалежної профспілки у цьому навчальному закладі.

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *