У Держземагентстві створять комісію для розслідування порушень прав працівників

Сьогодні, 12 листопада, активісти незалежної профспілки «Трудова солідарність» одночасно пікетували Держземагентство у Києві та Головне управління цього відомства у Кіровоградській області. Пікетувальники протестували проти порушення трудових прав працівників та протиправних дій керівництва відділу Держземагентства в Новомиргородському районі.
Голова незалежної профспілки «Трудова солідарність» Віталій Махинько виступив на мітингу в Кіровограді й озвучив порушення, які було допущено в названому відділі Держземагентства. За словами профспілкового лідера, керівник відділу Держземагентства в Новомиргородському районі незаконно обіймає свої посади, бо не має вищої юридичної або землевпорядної освіти, а також грубо порушує норми трудового законодавства, фактично перешкоджаючи своїм підлеглим виконувати посадові обов’язки.
Очільник незалежної профспілки зазначив: «Працівникам новомиргородського відділу Держземагентства вже другий рік недоплачують значні суми. Це з’ясувалося, коли працівниця відділу звернулася за довідкою до Пенсійного фонду: нарахована їй зарплата була в півтора рази більша, ніж зазначена у трудовому договорі, а на руки жінка не отримувала й половини нарахованої суми. У зв’язку з розбіжностями працівниця подала клопотання до прокуратури – після чого була незаконно звільнена. Наразі відкрито кримінальне провадження за ч.4 ст. 191 Кримінального Кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)».
strajk_2
Учасники пікетування вимагали відсторонити від посади керівника відділу Держземагентства в Новомиргородському районі, повернути працівникам відділу належні їм кошти за весь час неповного отримання зарплати і оформити їх на роботі згідно з вимогами трудового законодавства. А також поновити на посаді незаконно звільнену працівницю та притягнути до відповідальності всіх винних у фінансових злочинах.
У Києві до протестувальників вийшов радник голови Держземагентства Михайло Грибков. Він пообіцяв створити ревізійну комісію, що проведе розслідування вказаних правопорушень. Якщо факти злочинів підтвердяться, у Держземагентстві пообіцяли задовольнити вимоги профспілчан.
У Кіровограді в присутності журналістів відбулася зустріч представників незалежної профспілки «Трудова солідарність» та працівників новомиргородського відділу Держземагентства з керівництвом Головного управління Державного агентства земельних ресурсів України в Кіровоградській області. Після двогодинної розмови всі її учасники домовилися дочекатися приїзду з Державного агентства земельних ресурсів комісії з вивчення ситуації, що склалася в Новомиргороді, і ввести до її складу представників обласного управління та профспілки.
При цьому вже завтра незалежна профспілка делегує свого представника до новомиргородського відділу. «Керівництво Головного управління Держземгентства області заявило, що в них недостатньо важелів впливу на новомиргородський відділ. Тому в установі буде постійно присутній представник «Трудової солідарності», щоб не допустити можливих протиправних дій щодо членів профспілки», — розповів Віталій Махинько.
Якщо ж у Києві не буде створено ревізійну комісію протягом тижня, то таку комісію створять з працівників Головного управління Держземагентства в Кіровоградській області та незалежної профспілки «Трудова солідарність». Та чи інша комісія має виїхати до Новомиргорода і з’ясувати, що ж там коїться у відділі Держземагентства. За результатами розслідування й буде зроблено належні висновки та вжито необхідних заходів згідно чинного законодавства.
strajk_3

Вам может также понравиться...

комментария 3

  1. василівна:

    гарний піар. правда запізнились десь на пів року. начальник звільнений ще у квітні.

  1. 19 февраля, 2015

    […] профспілки «Трудова солідарність» провели масштабні акції протесту проти злочинних дій керівниц…. Як з’ясувалося,  працівникам відділу тривалий час […]

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *