Революція по-долинськи: жителі міста змусили владу приймати рішення на користь громади

13 листопада у місті Долинська на Кіровоградщині стався безпрецедентний випадок: обурені містяни «захопили» міську раду. Жителі міста пообіцяли нікого не випускати та не впускати, допоки не будуть вирішені їхні наболілі проблеми. Активісти профспілки «Трудова солідарність» підтримали протест долинчан.

Сфера житлово-комунального господарства – справжня кара для жителів Долинської на Кіровоградщині. Постачанням тепла в оселі займається приватний монополіст – «Долинські об’єднані мережі». Тарифи на опалення у Долинській – одні з найвищих в Україні, якість послуги залишає бажати кращого. Люди не можуть перейти на індивідуальне опалення, а тим, хто все-таки «від’єднався від труби», незаконно нараховують значні суми, стягувати які беруться через суд.

Протестувальники висунули до міської влади такі вимоги:
— дозволити всім охочим перейти на індивідуальне опалення;
— встановити справедливі тарифи на комунальні послуги, насамперед на опалення;
— скасувати незаконні судові рішення щодо боржників і відкликати судових виконавців;
— провести справедливе розслідування діяльності «Долинських об’єднаних мереж».

Однак міськвиконком не поспішав починати своє засідання. Як стверджують представники ініціативної групи, міська влада Долинської завжди має безліч відмовок, щоб не приймати рішення, вкрай необхідні для громади, особливо якщо справа стосується послуг ЖКГ.

Під тиском громади міськвиконком розпочав своє засідання. Першим і ключовим питанням порядку денного було надання дозволів на перехід на індивідуальне опалення для жителів міста.
Тим часом із Кіровограда до Долинської виїхав спецпідрозділ міліції на підмогу місцевим правоохоронцям. Однак «натиснути» на громаду не вийшло. Коли кіровоградський спецназ міліції прибув до Долинської, міськвиконком уже прийняв рішення про індивідуальне опалення.

«Це лише перший крок, попереду у нас багато правозахисної роботи: жертвами «комунального рекету» вже стали сотні мешканців Долинської. Наша профспілка буде активно допомагати міській громаді відстоювати свої права. Місцеві чиновники, що не змінилися тут з часів злочинного режиму, повинні зрозуміти: як раніше – уже не буде, громада не буде мовчки спостерігати за беззаконням у місті», — заявив голова незалежної профспілки «Трудова солідарність» Віталій Махинько.

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *