Не виплачують зароблене? Звертайтесь до незалежних профспілок!

Правозахисники відзначають тривожну тенденцію: дедалі частіше робітникам при звільненні не виплачують зарплату за кілька місяців. За законом же роботодавець зобов’язаний повністю розрахуватися з працівником у день звільнення, виплативши не лише зарплату, а й компенсації за невикористані відпустки.

На гарячу лінію профспілки «Трудова солідарність» все частіше звертаються працівники з типовою проблемою: з роботи звільнили, а заборгованість не виплатили.

Владислав більше півроку пропрацював енергетиком на одному із заводів Харкова. Після конфлікту з керівництвом чоловікові сказали написати заяву на звільнення за власним бажанням. Однак ні в день звільнення (20 жовтня), ні потім з Владиславом так і не розрахувалися. Працівнику заборгували зарплату за вересень-жовтень, а також компенсацію за невикористану відпустку. Обіцяють заплатити, «коли будуть гроші».

«За законом, з Владиславом повинні були розрахуватися в повному обсязі ще в день звільнення. Тепер, згідно зі ст. 117 Кодексу законів про працю України, підприємство має виплатити чоловікові не лише зарплатню, а й середній заробіток за весь час затримки та компенсацію втрати частини заробітної плати у зв’язку з затримкою термінів її виплати. Окрім того, працівнику повинні заплатити компенсацію за належну йому невикористану відпустку», – прокоментував ситуацію голова незалежної профспілки «Трудова солідарність» Віталій Махинько.

Наразі профспілкові юристи допомогли Владиславу написати позовну заяву і найближчим часом справа буде передана до суду.

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *