Допомога малозабезпеченим сім’ям: хто має право на її отримання

У нинішніх умовах зростає кількість родин, яким потрібна соціальна допомога. Втрата роботи або годувальника сім’ї, хвороба або непередбачені крупні витрати – всі ці фактори ставлять чимало сімей на грань виживання. Однак українське законодавство містить багато нюансів, які суттєво скорочують кількість претендентів на державну соціальну допомогу.

«Я – одинока мати, виховую двох дітей віком 2,9 років і 1 рік. На двох дітей отримую соціальні виплати в розмірі 1600 грн в місяць. Звернулася в соцбез, щоб оформити малозабезпечену сім’ю, відмовили у зв’язку з тим, що останні шість місяців були великі доходи – отримувала пенсію по втраті годувальника. На даний час закінчила навчатися, пенсію вже не виплачують», — поскаржилася 19-річна Анастасія на «гарячу лінію» профспілки «Трудова солідарність».

Схожі звернення надходять кожного тижня. Юристи «гарячої лінії» підготували короткий лікбез щодо алгоритму отримання малозабезпеченими сім’ями державної соціальної допомоги:

«Згідно ст.1 Закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям», малозабезпеченою вважається сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Середньомісячний сукупний доход сім’ї –це обчислений у середньому за місяць доход усіх членів сім’ї з усіх джерел надходжень протягом шести останніх місяців.

Якщо сім’я відповідає цій ключовій вимозі, слід подати заяву про надання державної соціальної допомоги до місцевої державної адміністрації або до виконавчого комітету сільської, селищної ради. У заяві дається згода сім’ї  на збір інформації про неї, про її власність, доходи та майно, що необхідна для мети цього Закону. До заяви про надання державної соціальної допомоги додаються: документ, що посвідчує особу; довідка про склад сім’ї; декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім’ї; довідка про наявність та розмір земельної частки (паю).

Місцеві державні адміністрації для мети цього Закону мають право користуватися всіма офіційними джерелами інформації, в тому числі й інформацією органів доходів і зборів.

Рішення про призначення державної соціальної допомоги чи про відмову в її наданні приймається місцевою державною адміністрацією протягом десяти календарних днів і наступного після його прийняття дня надсилається уповноваженому представнику малозабезпеченої сім’ї.

Рішення про відмову в наданні державної соціальної допомоги має бути вмотивованим і містити роз’яснення порядку його оскарження.

Зверніть увагу! Згідно з п.10 Постанови КМУ від 24.02.2003 року « Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям» у призначення допомоги може бути відмовлено, якщо:

— працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють і не навчаються протягом трьох місяців (окрім випадків, коли людина стоїть на обліку в центрі зайнятості, доглядає за дітьми, інвалідами чи особами похилого віку);

— під час обстеження матеріально-побутових умов з’ясовано, що сім’я має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (наприклад, здача в оренду нерухомості чи наявного транспорту, неофіційні підробітки та навіть можливість отримання доходу від утримання домашніх тварин);

— особи, які входять до складу малозабезпеченої сім’ї, протягом 12 місяців здійснили крупну покупку;

— у володінні малозабезпеченої сім’ї є земельна ділянка площею понад 0,6 гектара;

— у власності сім’ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 квадратний метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 квадратного метра на сім’ю, чи більше одного транспортного засобу».

Вам может также понравиться...

1 комментарий

  1. уляна:

    доброго дня скажіть допомогу малозабезпечиним сімям підняли?????

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *