Ми захищаємо робітників від шахраїв

Обман працівників, невиконання своїх зобов’язань повністю чи частково, недобросовісність працедавців – це ті явища, з якими постійно бореться «Трудова Солідарність». Останнім часом у зв’язку зі складною економічною ситуацією та масовим безробіттям почастішали випадки шахрайства на ринку праці. Робітників обманюють різні «агентства» з працевлаштування, численні «посередники» та й самі працедавці. Основні схеми прості і знайомі з попередніх років.
Кадрові шахраї вимагають гроші за сприяння у працевлаштуванні, обіцяючи підшукати роботу або ж дати базу вакансій. Та після сплати чималенької суми авантюристи або забувають про свого клієнта, або пропонують список невідповідних чи недійсних вакансій.
Чимало способів обману є в арсеналі лже-працедавців. У охочих знайти роботу вимагають наперед гроші за службове житло, навчання чи матеріали. Отримавши кошти, горе-працедавці зникають у невідомому напрямку або ж відхрещуються від своїх «працівників».
Почастішали випадки невиплат заробітної плати, недобросовісні роботодавці експлуатують готовність українців працювати «в борг».
«Ми постійно боремося з порушеннями прав робітників і шахрайством на ринку праці. Останнім часом кількість таких випадків значно зросла. Влада зайнята всім, чим завгодно, але не захистом трудових прав населення. Правоохоронні органи дуже слабо реагують на заяви обманутих здобувачів. Відчаєм робітників і бездіяльністю влади користуються численні авантюристи», — розповів голова незалежної профспілки «Трудова Солідарність» Віталій Махинько.
«Окрім того, часто авантюристи формально не порушують законодавства. Це значно ускладнює боротьбу за права робітників. Тому будьте максимально уважними, підписуючи будь-які документи. Розпитайте знайомих про цю компанію, наведіть довідки в інтернеті. Якщо у вас зразу вимагають щось заплатити, краще відмовитися від співпраці з такою структурою.
У будь-якому випадку, не мовчіть про правопорушення, а звертайтеся до правоохоронних органів і профспілкових організацій», — радить Віталій Махинько.

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *