«Трудова Солідарність» взяла участь у форумі «Міграція українців у Польщу: сучасні виклики»

В Українському домі у Варшаві нещодавно пройшов Форум, на який з усієї Польщі зібралися представники українських організацій та ініціатив, покликаних допомагати мігрантам з України. У Форумі також взяли участь представники Посольства України у Республіці Польща та польських державних установ, зокрема Державної інспекції праці.

Учасники Форуму мали чудову нагоду провести широке обговорення питань міграції та інтеграції українських іммігрантів у Польщі, поділитися досвідом і запропонувати шляхи вирішення тих чи інших проблем.

В рамках форуму були проведені відкриті дискусії, засідання робочих груп, які розглянули найактуальніші питання і проблеми, пов’язані з перебуванням українців у Польщі. Адже мігранти є найменш захищеною соціальною групою у будь-якій державі.

Учасники Форуму мали можливість презентувати своє об’єднання та встановити прямі контакти для подальшої співпраці. Про свою діяльність на території Польщі розповіли представники фундацій «Наш вибір», «Україна», «Українці у Польщі» та інших організацій.

Велика увага була присвячена ситуації на ринку праці, детальне обговорення різних аспектів цієї проблематики відбулося в рамках дискусії «Ринок праці і права працівників: ситуація українських мігрантів в Польщі» та робочої групи «Ситуація мігрантів з України на польському ринку праці: основні проблеми та можливості».

Особливе зацікавлення учасників Форуму викликала діяльність на території Польщі українського профспілкового руху «Трудова Солідарність». Фактично на сьогодні це єдина організація у сфері захисту трудових прав українців у Польщі.

«Найбільше мене на Форумі приємно здивувала згуртованість українських організацій, бажання разом працювати над вирішенням більшості проблем українців у Польщі. Це кардинально відрізняється від ситуації в України. Ми досягнули домовленості про співпрацю практично з усіма українськими організаціями на території Польщі. Особливо я би хотів відзначити організаторів Форуму, фундацію «Наш вибір» — вони доклали величезних зусиль, щоб зустріч відбулася на високому рівні. Вони просто молодці», — завив лідер українського профспілкового руху «Трудова Солідарність» у Польщі Віталій Махинько.

Однією із заключних тем Форуму стала ідея створення робочої групи зі справ українських мігрантів при Національній Платформі Співпраці для Інтеграції, а також питання створення Ради українських організацій при Посольстві України в Республіці Польща. Форум став прекрасною платформою для вироблення спільної концепції діяльності з метою підтримки українців у всіх сферах життя на території Польщі та реалізації спільних польсько-українських проектів.

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *