Профспілка захищатиме колектив школи від свавілля нового директора

Трудовий колектив кіровоградської ЗОШ № 20 в подарунок до Дня знань отримав нового керівника — і затамував подих від несподіванки. Нова директриса Репецька Наталія Анатоліївна вже першого ж дня в повному розумінні цього слова цього слова взялася «за мітлу». В своєму робочому кабінеті нова керівниця наказала всім прибиральницям навчального закладу написати заяви на звільнення за власним бажанням без зазначення дати, що є грубим порушенням діючого трудового законодавства.
Місцева профспілка навчального закладу, що до речі здається, входить до складу вільної профспілки освіти і науки України, яку очолює Володимир Фундовний, що мешкає саме в Кіровограді, поки що ніяк не відреагувала на свавілля нового керівника. Ймовірно, саме тому вже наступного дня, зі слів прибиральниць, репресії посипалися на педагогів та допоміжний персонал закладу.
Такий бурхливий початок нового керівника просто ошелешив колектив, серед якого пішли чутки про те, що кадрова зачистка потрібна для вивільнення робочих місць в найближчому майбутньому для своїх «перевірених» людей.
А ще, за чутками від вчителів школи, майже щодня на роботі нового керівника присутні її родичі: чоловік та донька. Хоча це явно і не суперечить законодавству, але виглядає як мінімум дивним.
Тамування подиху від несподіванок продовжується, працівники пишуть пояснювальні та заяви, профспілка мовчить… Тому цікава думка і профспілки, і керівництва освіти міста та області стосовно такого початку роботи нового керівника навчального закладу. Хіба можна нормально навчати та виховувати дітей у такій психологічній атмосфері?
Сигнал про події в школі надійшов на гарячу лінію незалежної профспілки «Трудова Солідарність», але був анонімним через те, що на той час у школі вже були перші звільнені з роботи. Через ці «жнива розпачу» була притуплена жага шукати законності та справедливості: в навчальному закладі панувала напруга та острах стати черговою жертвою свавілля керівника. Але слід зазначити, що для боротьби з беззаконням потрібно все ж наважитися звернутися з письмовими зверненнями, бо лише вони дають підстави вжити певних юридичних кроків щодо порушників законодавства.
З київського офісу незалежної профспілки «Трудова Солідарність» надійшло повідомлення, що до сигналу поставляться дуже уважно та докладуть усіх зусиль для захисту прав працівників навчального закладу, навіть не зважаючи на те, що наразі в школі не створено осередок профспілки. Досвід захисту прав працівників освіти профспілка має не лише в Києві, але і на Кіровоградщині, і завжди солідарно діє з представниками інших профспілок. Подібний конфлікт на початку року між педагогами та керівником, наприклад у Бобринецькій школі-інтернаті, закінчився перемогою трудового колективу.
Незалежна профспілка «Трудова солідарність» прийняла рішення діяти і спочатку звернутися до ЗМІ та повідомити про факти порушення трудового законодавства, а потім до відповідних освітянських структур з вимогою захистити права працівників і вжити заходів впливу на керівника, який наважується порушувати закон.
Джерело: «Кіровоградський Край»

Вам может также понравиться...

1 комментарий

  1. Василий:

    Директор РЕПЕЦЬКА Наталія Анатоліївна не заслуговує на те, щоб керувати навчальним закладом, а тим паче впливати на долі дітей. Вона виявляє НЕПОРЯДНІСТЬ, НАХАБСТВО і ЗДИРНИЦТВО. Те, що відбувається зараз в школі, не відповідає ніякому здоровому глузду. Директор Репецька Н.А веде розмову на підвищених тонах, допускається крик, образи, погрози, нецензурні вислови. Вчитель, який висловлює свою точку зору, цілеспрямовано переслідується. Директор провокує конфліктні стуацї в колективі. В школі порушується особисті права і свободи як вчителів, так і дітей. Дається публічна оцінка працівнику,а не його вчинку, нехтуються почуття вчителів, не дотримується педагогична етика, порушується статут школи. В результаті такої поведінки керівника вчитель не може плідно працювати з дітьми. Багато кваліфікованих вчителів змушені були звльнитися з роботи із-за директора. Більшість працівників школи хочуть зміни адміністрації школи № 20, але деякі бояться про це говорити відкрито, так як знають, що на них буде тиск з боку адміністрації. Ми, колектив ініціативної групи вчителів і батьків, висловлюємо недовіру Репецькій Н.А, як кервнику ЗОШ № 20 м.Кіровограда і вимагаємо відсторонити її від посади в цілях відновлення ефективної роботи школи. Наполягаемо на проведенні комплексної перевірки діяльності директора Репецькій Н.А. і дати юридичну оцінку протиправним діям вищевказанного керівника.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *