Віталій Махинько на Раді ОБСЄ: «Активістам соціальних протестів в Україні загрожує небезпека»

«Мирний соціальний протест – один з основних демократичних інструментів, за допомогою якого народ може відстоювати свої права та привернути увагу до злободенних проблем. Однак в нашій державі на даному етапі цей інструмент малоефективний, позаяк правоохоронна система не функціонує належним чином. Більше того, активістам соціальних протестів в Україні загрожує небезпека», — про це на засіданні Ради ОБСЄ у Відні 31 жовтня заявив лідер незалежної профспілки «Трудова Солідарність» Віталій Махинько.
30-31 жовтня у Відні відбулося засідання Ради Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Ключова роль була відведена українським питанням, основною темою обговорення стали порушення прав людини в умовах економічної кризи в державі.
Про проблеми українських робітників і особливості соціальних протестів в Україні розповів голова незалежної профспілки «Трудова солідарність» Віталій Махинько.
«Мирний соціальний протест – один з основних демократичних інструментів, за допомогою якого народ може відстоювати свої права та привернути увагу до злободенних проблем. Однак в нашій державі на даному етапі цей інструмент малоефективний, позаяк правоохоронна система не функціонує належним чином. Більше того, активістам соціальних протестів в Україні загрожує небезпека.
Яскравий приклад тому – викрадення активіста соціального руху «Тарифний Майдан». Чоловіка били й катували, ми неодноразово зверталися до правоохоронних органів, навіть пікетували управління міліції, однак досі немає результатів розслідування. Влада жодним чином не реагує на порушення базових соціальних прав українців.
Ми зверталися у всі європейські посольства, представництво ОБСЄ в Києві, однак до сих пір не отримали ніякої реакції», — заявив Віталій Махинько на засіданні Ради ОБСЄ.
Профспілковий лідер у своїй доповіді також зазначив, що останнім часом є чітка тенденція до зростання переслідування робітників з активною громадянською позицією, особливо на державних і комунальних підприємствах. «Проти робітників, які насмілюються захищати свої права, брати активну участь у соціальних рухах, починаються справжні кампанії переслідування. Така тенденція особливо характерна для державних і комунальних підприємств: права працівників утискають на кожному кроці –аж до незаконного звільнення», — розповів Віталій Махинько.
У відповідь представник від України при ОБСЄ пообіцяв провести розслідування наведених фактів порушення прав українців.
«Величезним плюсом таких міжнародних зустрічей є можливість донести до світового співтовариства не офіційну позицію влади, а думку народу, заявити про реальні проблеми українського суспільства», — зазначив Віталій Махинько.

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *