«Народна люстрація» у Кременці: два дні протестів

16 січня під Кременецьким районним судом палали шини: обурена громада протестувала проти бездіяльності правоохоронних органів і вимагала справедливого покарання для корупціонерів. О 14:00 біля приміщення суду за підтримки західного представництва «Трудової солідарності» й осередку партії «Правий сектор» почалася акція протесту, ініційована громадською організацією «Народна рада».
Захід був покликаний з’ясувати причини та обставини, що призвели до судових рішень, які активісти вважають не зовсім справедливими. Найбільше обурення громади викликало виправдувальне рішення суду щодо колишнього міського голови Почаєва Олега Іванюка.

Днями відбулося судове засідання із розгляду справи колишнього посадовця, якого здебільшого звинувачували у зловживанні службовим становищем і незаконних оборудках із землею. А земля у Почаєві, як відомо, цінується лише трохи дешевше, ніж у Києві. Вартість однієї сотої іноді сягає 10 тис. у.о.

«Напередодні засідання підсудного прямо у вестибюлі суду була зустріч із одним із керівників контролюючих органів району. Поява «сторонньої» особи викликала невдоволення учасників процесу, які напористо домагалися визначити, чиї інтереси він представляє» – розповіли на власній сторінці у соцмережі представники Кременецької Народної ради.

За словами активістів, Олегу Іванюку понад 40 хвилин зачитували звинувачення. Адвокат колишнього мера Почаєва навів як докази «моральної чистоти» свого підзахисного грамоти, надані йому від Верховної Ради, Української митрополії (Московської) та інші. Як пом’якшуючий фактор було наведено його «добровільне» зречення посади. На суді Олег Іванюк визнав свою вину і покаявся, що, за словами, адвоката свідчить про те, що його підзахисний «став на шлях виправлення, і уже цим вартий м’якого ставлення суду до його особи». Вину Олега Іванюка визнали, але покарання, ймовірніше всього, відбуватиме умовно.

«Півроку тому ми організовували мітинг-акцію «Люстраційний Майдан», для того, щоб привернути увагу до бездіяльності правоохоронних органів, в надії на те, що новий уряд нас почує, – пригадує очільник західного представництва «Трудової солідарності» Петро Штогун. – Під великим тиском громадськості і проведення «Смітникових люстрацій», наша «Народна влада» почала нарешті робити вигляд, що вона щось робить. Їх люстрація виглядає так, як зі склянки, яка наповнена соляркою, відлити половину, а туди долити чаю і казати, що це чай…»

О 14:00 активісти розпочали акцію протесту під Кременецьким районним судом. До протестувальників вийшов голова суду, який зазначив, що не несе відповідальності за дії судді, яка винесла таке рішення. Сама ж суддя спілкуватися з кременчанами відмовилася. Однак зустрітися з громадою їй все-таки довелося: обурені люди зайшли до кабінету судді. Після словесної перепалки кременчани провели «народну люстрацію», в результаті чого суддя опинилася на смітнику. Туди ж відправили і голову Кременецького районного суду.

Активісти обіцяють «навідатися в гості» і до місцевого прокурора, який «закриває очі» на беззаконня, що коїться в районі.

Тим часом міліція відкрила кримінальне провадження та почала викликати «на розмову» у райвідділ активістів «Народної ради».

Наразі у райвідділі перебувають двоє активістів, міліціонери без жодних пояснень зачинилися у райвідділі та нікого не впускають, у тому числі представників громадських організацій. Навіть зачинили ворота, таким чином позбавивши громадян їхнього законного права звернутися до правоохоронних органів.

Під райвідділом зібралося вже більше півсотні кременчан, які прийшли підтримати активістів. Присутні представники громадських організацій: «Народної ради», «Трудової солідарності», «Правого сектору», «Автомайдану». Люди продовжують прибувати.

Strajk

Kremenez_3

kremenez_4

kremenez_2

Kremenez_1

Kremenez

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *