В Кіровограді відбулась акція «Громада — за свої права!»

Під гаслом «Робітнича боротьба за трудові права» на акцію «Громада – за свої права!» на площу перед міською радою 25 січня вийшли члени незалежної профспілки «Трудова солідарність» на чолі з її головою Віталієм Махиньком.

За п’ять років існування незалежна профспілка «Трудова солідарність» взяла участь у вирішенні більш ніж тисячі трудових конфліктів і практично всі виграла. На сьогодні її членами є 3000 людей, які працюють у приватних та на державних підприємствах у сферах будівництва, торгівлі, виробництва, ЖКГ, освіти, послуг, у сільському господарстві, а також навчаються у вищих навчальних закладах і одночасно працюють. «Трудова солідарність» – єдина профспілка в Україні, яка захищає працівників, не оформлених на роботу офіційно. Вона має свої представництва в Київській, Черкаській, Запорізькій, Рівненській, Кіровоградській, Житомирській і Тернопільській областях.
Захід перед міською радою названої профспілки є першим в нашій області, який започаткував її діяльність у нашому краї із захисту трудових, соціальних, загальнолюдських прав громадян. На мітингу виступив голова профспілки Віталій Махинько, який розповів про те, як проблеми Кіровограда й області можна вирішити за допомогою профспілкового руху, як можна самоорганізуватися для цього.
– Я вважаю, – зазначив профспілковий лідер, – що якщо громадяни будуть самооорганізовуватися, то стануть реальною силою у вирішенні проблем як міста, так і області. Крім того, упевнений, що цей досвід можна поширити на всеукраїнський рівень. Мені здається, що якби люди вчасно самоорганізувалися, то зараз би на Майдані не проливалася б кров…
До кіровоградців звернулися й інші профспілкові активісти, зокрема член профкому Олег Сеченцев, який розповів, як можна ефективно застосувати зарубіжний досвід у розбудові профспілки в Україні. Інші її члени у цей час роздавали кіровоградцям профспілкову газету «Трудова солідарність», а також анкету з інформацією про названу профспілку й опитувальником щодо проблем, актуальних для наших обласного центру й області.
Після завершення акції Віталій Махинько зустрівся з міським головою Кіровограда Олександром Саінсусом, який був присутнім на цьому заході. Профспілковий лідер розповів очільникові міста про проблеми й перспективи розвитку профспілкового руху, а також про кардинальні відмінності між незалежними та офіційними профспілками…

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *