Для профспілок немає «дрібних» питань

Нещодавно створене в Кіровоградській області представництво незалежної профспілки “Трудова солідарність”, яке міститься в обласному центрі, розпочало свою діяльність із захисту трудових та соціальних прав громадян України.

Першою його справою після офіційного представлення осередку та акції «Громада — за свої права!» на площі перед міською радою стала допомога кіровоградці Ельмірі Небесній, яка звернулася у представництво профспілки по допомогу. Жінка так розповіла про свою проблему: “23 січня 2014 року о 14:12 мою підопічну Валентину Мицу, 2002 року народження, було незаконно висаджено з міського маршрутного автобуса № 150. Дитина зайшла в громадський транспорт на зупинці “Школа-інтернат”, а кондуктор висадила її на одній із наступних зупинок — “Кіровоградська льотна академія Національного авіаційного університету”. При собі малолітня дитина, яка має статус сироти, мала єдиний квиток (номер: 1364 ОП), виданий 13 березня 2012 року, дійсний до 31 травня 2019 року. Кондуктор чомусь вирішила, що цей квиток не дійсний, хоча дитина постійно користується ним. І жодного разу досі не виникало питань щодо його справжності. Дівчинка отримала психологічну травму, а емоційний зрив тепер потребує медикаментозного лікування, до того ж вона змерзла, адже на вулиці температура була мінус сім градусів…”

Неповнолітня дитина одразу зателефонувала своїй мамі (опікунові Ельмірі Небесній) й зі слізьми на очах розповіла про неприємну пригоду, після чого за її порадою сіла в інший автобус, у якому вже ніхто не сумнівався у дійсності  єдиного проїзного квитка дитини.

Опікун малолітньої дитини написала листа керівникові автопідприємства, що обслуговує маршрут № 150, у якому вимагає вжити належних заходів до працівниці, яка здійснила ганебний вчинок щодо малолітньої дитини, тим самим наражаючи її життя і здоров’я на небезпеку.

Представник незалежної профспілки “Трудова солідарність” разом з Ельмірою Небесною побували у службі у справах дітей Кіровоградської міської ради, де їм пояснили, що, згідно з пунктом 11 постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року № 266 (229-94-п) «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків» підопічна Ельміри Небесної Валентина Мицу має право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті: “11. Передбачити для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах, єдиний квиток, який дає право на безплатне відвідування кінотеатрів, виставок, музеїв, спортивних споруд, безплатний проїзд у громадському міському (приміському) транспорті (крім таксі)”. Керівник служби у справах дітей оглянула єдиний квиток і сказала, що його правильно оформлено і що він є дійсним. Тож кондуктор автобуса № 150 порушила право дитини-сироти на безкоштовний проїзд.

Після цього Ельміра Небесна в управлінні розвитку транспорту та зв’язку Кіровоградської міської ради написала скаргу на дії кондуктора автобуса № 150. У лютому (у зв’язку зі скаргою та з’ясуванням того, що дії кондуктора були незаконними) описану ситуацію буде розглянуто на засіданні комісії при управлінні, яка розглядає випадки порушень водіями та кондукторами громадського транспорту (у їх присутності та присутності скаржника) законних прав пасажирів, – з подальшим покаранням винних.

Керівництво автопідприємства, яке обслуговує автобусний маршрут № 150, на даний час з’ясовує, хто з його кондукторів виявив таку жорстокість до дитини (адже відомо лише час, коли її було висаджено з автобуса), а також провело інструктаж з кондукторами щодо того, що єдині квитки, видані дітям згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року № 266 (229-94-п), є дійсними.

Таким чином, незалежна профспілка “Трудова солідарність” допомогла поновити справедливість і надалі стежитиме, щоб винна в незаконних діях кондуктор за свої незаконні дії зазнала покарання.

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *