Викладачі з «Трудової солідарності»: у вишах України навчаються та працюють «мертві душі»

«Мертві душі» серед студентів і викладачів, нецільове використання бюджетних коштів, численні факти корупції, порушення ліцензійних вимог, експлуатація студентів – усе це відбувається у вищих навчальних закладах Дніпропетровщини, Кіровоградщини, Тернопільщини та всієї України. Про це заявили колишні викладачі дніпродзержинського, дніпропетровського і кіровоградського ВНЗ на прес-конференції в медіа-центрі «Дніпро ПОСТ».
Варто зазначити, що після викриття фактів правопорушень у навчальних закладах розпочинаються справжні кампанії репресій проти викладачів, які посміли виступити проти злочинних дій керівництва. Психологічний тиск і залякування, маніпулювання громадською думкою, урізання зарплати і навіть звільнення – ось із чим стикаються викладачі, які виступають проти корупційних схем у ВНЗ.

«Дніпродзержинський державний технічний університет на сьогоднішній день є фікцією. Обсяг держзамовлення виконується лише на папері. В вузі існують «мертві душі» як серед студентів, так і серед викладачів. Проводяться постійні ротації викладачів під час акредитації вузу. В екзаменаційні відомості вносяться неіснуючі студенти. Відбуваються корупційні махінації ректора з розкрадання бюджетних коштів у великих розмірах, невиконання ним ліцензійних вимог, ненадання якісної освіти. У МОН ректором цього вузу надається пакет неправдивих кадрових даних, контингенту студентів та їх знань», — розповіла журналістам і громадськості Надія Тіхонцова, екс-викладач кафедри вищої математики Дніпродзержинського Державного технічного університету, член освітянської фракції незалежної профспілкової організації «Трудова солідарність».

Заручниками кримінальних схем ректорату стають і студенти і викладачі: «Ректор, проректор і декани, використовуючи своє службове становище, не дають можливості викладачам та старостам груп проставляти пропуски занять фіктивним студентам. Фіктивні студенти отримують стипендії, а викладачі – зарплатню за невиконану роботу. Із загальної кількості студентів наприкінці кожного року відраховують з 1 курсу до 70% студентів-«мертвих душ», — заявила пані Надія.

У 2013 році Надія Тіхонцова сама вийшла на акцію протесту проти численних махінацій у дніпродзержинському виші, після чого на викладача розпочався шалений тиск, в результаті пані Надію звільнили з посади за сфабрикованими підставами.

«На жаль, це не поодинокий випадок, а порочна корумпована система, на яку роками закривають очі правоохоронці. Схожа ситуація у Кременці, Кіровограді, Дніпропетровську та інших містах, ми знаємо про це з власного досвіду, адже до нашої профспілки входять викладачі із різних областей України. Педагоги, які сумлінно працюють і виступають проти корупційних схем, стають об’єктами переслідування з боку керівництва ВНЗ. Відкриті кримінальні провадження осідають в архівах правоохоронних органів, а викладачі, які насмілилися заявити про корупцію, потерпають від свавілля керівництва навчальних закладів, де панують неофеодальні порядки», — заявив лідер «Трудової солідарності» Віталій Махинько.

«Останні 3-4 роки ми тісно співпрацюємо з незалежною профспілкою «Трудова солідарність». У нас утворилася освітянська фракція. Також у нас працює антикорупційне бюро при ОДА, його голова – наш губернатор. Ми виносили на засідання питання «мертвих душ», надали багато документів», — розповів Олександр Висоцький, член освітянської фракції «Трудової солідарності», член Антикорупційної ради при Кіровоградській ОДА, колишній доцент Кіровоградського національного технічного університету.

press-konferenzija_2

На прес-конференції також піднімалося питання про численні злочинні схеми у фінансовій та господарській діяльності навчальних закладів: «Наради директора розпочинаються з того, що кожен з завідувачів відділень звітує, скільки зібрав благодійної допомоги. Збудовано готельно-ресторанний комплекс, на ньому була табличка, нібито, за ці кошти. Але коли я звернулася у правоохоронні органи, табличку зняли, бо комплекс будували бюджетним коштом, а благодійна допомога де ділася? У ресторанному комплексі проходять весілля, комплекс заробляє кошти, але куди вони йдуть? У 2014 році перевіркою Держфінінспекції встановлено, що коледж наніс 0,5 млн грн збитків державі», — розповіла Світлана Маліна, екс-викладач Дніпропетровського транспортно-економічного коледжу.

press-konferenzija_3

Нагадаємо, профспілкові активісти на чолі з головою первинної профспілкової організації «Трудова солідарність» у КОГПА ім. Тараса Шевченка Лідією Макаренко неодноразово заявляли про «мертві душі» серед студентів і працівників Кременецької академії, були відкриті кримінальні провадження, однак розслідування фактично не зрушило з місця, а звернення до правоохоронців не дало відчутних результатів. Тим часом у навчальному закладі оточення ректора посилює репресії проти викладача Лідії Макаренко.

Викладачі та профспілковці продовжать боротися із корупційними схемами у навчальних закладах і сподіваються на підтримку нового Міністра освіти і науки Лілії Гриневич.

Джерела: Дніпро ПОСТ, 34.UA

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *