Працівники освіти та науки створили Освітянську Фракцію «Трудової Солідарності»

Викладачі та науковці, вчителі та студенти об’єдналися задля захисту трудових прав і інтересів у Освітянську Фракцію «Трудової Солідарності». До Освітянської Фракції увійшли педагоги з усієї України: Тернопільщини та Дніпропетровщини, Київщини, Кіровоградщини, Рівненщини та Черкащини. Завдання нового колегіального органу «Трудової Солідарності» — захист членів профспілки та напрацювання ефективних механізмів відстоювання трудових прав освітян на всеукраїнському рівні.

Ситуація із дотриманням трудових прав у багатьох навчальних закладах України все частіше нагадує добу Середньовіччя, а «ректорський феодалізм» став загальновживаним терміном, що віддзеркалює сумні реалії сьогодення. Педагоги позбавлені можливості не лише впливати на ситуацію у навчальних закладах, але й захистити свої законні права та інтереси. Ті ж викладачі, які наважилися відверто висловлювати свою громадянську позицію та боротися зі свавіллям керівництва – попадають в «немилість» і зазнають справжніх репресій з боку всесильних ректорів і директорів.

Керівництво ВНЗ часто використовує навчальний заклад як інструмент власного незаконного збагачення. Численні «мертві душі» серед викладачів і студентів, хабарі за вступ і складання іспитів, нераціональне та нецільове використання коштів – ось із чим доводиться стикатися всім учасникам навчального процесу. Викладачі із «Трудової Солідарності» неодноразово заявляли про численні порушення у ВНЗ, за деякими заявами було відкрито кримінальні провадження. Однак «віз і нині там»: правоохоронці у більшості випадків «закривають очі» на правопорушення у навчальних закладах, тим самим покриваючи свавілля ректорів-феодалів.

Як не прикро констатувати, сьогодні освітянин не має можливості захистити свої права – від незаконного урізання зарплатні і до протиправного звільнення. Порушення носять системний характер: з одними і тими ж проблемами стикаються викладачі з усієї України. Щоби відстояти свої права і можливість нормально працювати, трудівникам сфери освіти необхідно об’єднатися, протиставити єдність і згуртованість свавіллю і беззаконню керівництва навчальних закладів.

«Трудова Солідарність» має багаторічний досвід успішної боротьби за трудові права освітян. Два роки тому при профспілці було створено дорадчий орган, завданням якого є координування зусиль у спільній справі захисту прав та інтересів освітян. На основі цього органу створено Освітянську Фракцію «Трудової Солідарності», до якої приєдналися працівники освіти та науки з усієї України — Київщини, Тернопільщини, Дніпропетровщини, Кіровоградщини, Рівненщини та Черкащини.

«Ми не дамо знищити українську освіту! Сьогодні всі повинні розуміти, що саме від освітян залежить майбутнє нашої Держави, нашого Народу! І порушення трудових прав, репресії проти викладачів, вчителів – це виклик усьому українському суспільству, руйнування основ нашої державності. Ми відстоюватимемо законні права та інтереси українських освітян, завдання Освітянської Фракції – розробка і втілення в життя ефективних механізмів захисту трудових прав у цій сфері. Наша основна мета – забезпечення верховенства закону у навчальних закладах, створення сприятливих умов для розвитку української освіти та науки. Збережемо Освіту – збережемо Державу!», — заявив голова «Трудової Солідарності» Віталій Махинько.

Ключові завдання Освітянської Фракції:
— захист трудових прав і соціальних інтересів освітян – як членів профспілки, так і всіх працівників освіти та науки, які звертаються за допомогою та підтримкою;
— забезпечення проведення об’єктивного розслідування численних фактів правопорушень у ВНЗ – шляхом звернення до правоохоронних органів і профільного Міністерства; створення при відповідних державних органах комісій із залученням профспілчан для розслідування наданих фактів злочинної діяльності керівників навчальних закладів;
— обмін досвідом і напрацювання ефективних механізмів захисту трудових прав працівників науки та освіти в Україні;
— комунікація з органами державної влади з вирішення трудових конфліктів; насамперед налагодження ефективної співпраці з Міністерством освіти і науки України та створення при Міністерстві постійного органу із залученням активістів профспілкового руху для оперативного вирішення злободенних проблем освітян.

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *