Працівники освіти та науки створили Освітянську Фракцію «Трудової Солідарності»

Викладачі та науковці, вчителі та студенти об’єдналися задля захисту трудових прав і інтересів у Освітянську Фракцію «Трудової Солідарності». До Освітянської Фракції увійшли педагоги з усієї України: Тернопільщини та Дніпропетровщини, Київщини, Кіровоградщини, Рівненщини та Черкащини. Завдання нового колегіального органу «Трудової Солідарності» — захист членів профспілки та напрацювання ефективних механізмів відстоювання трудових прав освітян на всеукраїнському рівні.

Ситуація із дотриманням трудових прав у багатьох навчальних закладах України все частіше нагадує добу Середньовіччя, а «ректорський феодалізм» став загальновживаним терміном, що віддзеркалює сумні реалії сьогодення. Педагоги позбавлені можливості не лише впливати на ситуацію у навчальних закладах, але й захистити свої законні права та інтереси. Ті ж викладачі, які наважилися відверто висловлювати свою громадянську позицію та боротися зі свавіллям керівництва – попадають в «немилість» і зазнають справжніх репресій з боку всесильних ректорів і директорів.

Керівництво ВНЗ часто використовує навчальний заклад як інструмент власного незаконного збагачення. Численні «мертві душі» серед викладачів і студентів, хабарі за вступ і складання іспитів, нераціональне та нецільове використання коштів – ось із чим доводиться стикатися всім учасникам навчального процесу. Викладачі із «Трудової Солідарності» неодноразово заявляли про численні порушення у ВНЗ, за деякими заявами було відкрито кримінальні провадження. Однак «віз і нині там»: правоохоронці у більшості випадків «закривають очі» на правопорушення у навчальних закладах, тим самим покриваючи свавілля ректорів-феодалів.

Як не прикро констатувати, сьогодні освітянин не має можливості захистити свої права – від незаконного урізання зарплатні і до протиправного звільнення. Порушення носять системний характер: з одними і тими ж проблемами стикаються викладачі з усієї України. Щоби відстояти свої права і можливість нормально працювати, трудівникам сфери освіти необхідно об’єднатися, протиставити єдність і згуртованість свавіллю і беззаконню керівництва навчальних закладів.

«Трудова Солідарність» має багаторічний досвід успішної боротьби за трудові права освітян. Два роки тому при профспілці було створено дорадчий орган, завданням якого є координування зусиль у спільній справі захисту прав та інтересів освітян. На основі цього органу створено Освітянську Фракцію «Трудової Солідарності», до якої приєдналися працівники освіти та науки з усієї України — Київщини, Тернопільщини, Дніпропетровщини, Кіровоградщини, Рівненщини та Черкащини.

«Ми не дамо знищити українську освіту! Сьогодні всі повинні розуміти, що саме від освітян залежить майбутнє нашої Держави, нашого Народу! І порушення трудових прав, репресії проти викладачів, вчителів – це виклик усьому українському суспільству, руйнування основ нашої державності. Ми відстоюватимемо законні права та інтереси українських освітян, завдання Освітянської Фракції – розробка і втілення в життя ефективних механізмів захисту трудових прав у цій сфері. Наша основна мета – забезпечення верховенства закону у навчальних закладах, створення сприятливих умов для розвитку української освіти та науки. Збережемо Освіту – збережемо Державу!», — заявив голова «Трудової Солідарності» Віталій Махинько.

Ключові завдання Освітянської Фракції:
— захист трудових прав і соціальних інтересів освітян – як членів профспілки, так і всіх працівників освіти та науки, які звертаються за допомогою та підтримкою;
— забезпечення проведення об’єктивного розслідування численних фактів правопорушень у ВНЗ – шляхом звернення до правоохоронних органів і профільного Міністерства; створення при відповідних державних органах комісій із залученням профспілчан для розслідування наданих фактів злочинної діяльності керівників навчальних закладів;
— обмін досвідом і напрацювання ефективних механізмів захисту трудових прав працівників науки та освіти в Україні;
— комунікація з органами державної влади з вирішення трудових конфліктів; насамперед налагодження ефективної співпраці з Міністерством освіти і науки України та створення при Міністерстві постійного органу із залученням активістів профспілкового руху для оперативного вирішення злободенних проблем освітян.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *