«Трудова солідарність» допомагає отримати землю бійцям АТО

Активісти «Трудової солідарності» взяли участь у нараді у Новомиргородській райдержадміністрації, присвяченій питанням виділення землі учасникам АТО. Профспілчани підняли питання неналежного виконання своїх обов’язків керівництвом земельного відомства: у результаті халатності чиновників військовослужбовці не можуть отримати належні їм за законом земельні ділянки.

«7 травня відбудеться перше засідання комісії при райдержадміністрації з питань виділення землі учасникам АТО. Ми візьмемо участь у засіданні та будемо розглядати питання кожного бійця АТО», — розповів юрист профспілкового Центру правової допомоги військовослужбовцям Микола Веретяк.

29 квітня у Новомиргороді (Кіровоградська область) відбулася нарада з питань виділення земельних ділянок учасникам АТО. Захід пройшов за участю заступника голови Новомиргородської райдержадміністрації, заступника начальника Головного управління Держземагентства у Кіровоградській області та заступника начальника відділу Держземагентства у Новомиргородському районі, прокурора Новомиргородського району, голів сільських і селищних рад району, громадськості та самих учасників АТО. У нараді взяли участь представники профспілки «Трудова солідарність» і профспілкового Центру правової допомоги військовослужбовцям, які надають юридичну підтримку бійцям АТО.

Semla_3

Згідно законодавства, учасники бойових дій у зоні АТО мають право на отримання до двох гектарів землі за місцем проживання для ведення фермерського або особистого селянського господарства. Однак на практиці бійці стикаються із цілою низкою перешкод в отриманні землі. Процес затягується на місяці, а державні установи перекладають відповідальність одна на одну, користуючись прогалинами у законодавстві.

Як повідомив заступник голови Новомиргородської РДА, від учасників АТО на адресу Головного управління Держземагентства у Кіровоградській області надійшло з Новомиргородського району більше ста звернень про надання дозволу на розроблення документації землеустрою для відведення у власність ділянок, розташованих на території району. Однак більше половини з них досі не отримали відповіді від обласного управління Держземагентства, хоча дехто подавав документи ще восени. Це – пряме порушення прав учасників АТО, адже за законом такі звернення повинні бути розглянуті у місячний термін.

Представники Держземагентства під час наради намагалися перекласти відповідальність на голів сільських і селищних рад, які начебто не надавали узгоджень. Однак присутні очільники сіл і селищ категорично заперечили цю інформацію та заявили, що всі узгодження надавалися належним чином.

Foto_4

Заступник голови району дав команду простежити рух кожної заяви на виділення земельної ділянки та пообіцяв вжити заходів, щоб питання кожного бійця було вирішено.

«Керівництво земельного відомства формально і халатно ставиться до своїх обов’язків, часто навмисно затягуючи розгляд питань. У результаті військовослужбовці уже тривалий час не можуть отримати належні їм за законом земельні ділянки», — розповів юрист Центру правової допомоги військовослужбовцям при профспілці «Трудова солідарність» Микола Веретяк.

Тим же учасникам АТО, які отримали позитивну відповідь, часто замість вказаних у зверненні двох гектарів, дають дозвіл на виділення всього одного гектара землі. Представники профспілки підняли ці питання на нараді: чому замість двох гектарів землі бійцям виділяють один, які юридичні підстави для таких наказів, чому в офіційних відповідях Держземагентство ніяк не обґрунтовує такі рішення. У відповідь – ніякої конкретики, окрім уже знайомого: землі мало, на всіх не вистачить.

Один із бійців також озвучив інформацію про те, що недавно доньці заступника начальника новомиргородського відділу Держземагентства Оксани Владико було виділено два гектари землі у районі. То ж неможливо зрозуміти і сприйняти, що землі для всіх не вистачає і тому учасникам АТО виділяють лише по одному гектару, коли у той же час для родички чиновниці два гектари знайшлися без проблем. Хіба сьогодні учасники бойових дій за свої заслуги перед Батьківщиною не повинні мати певні преференції у першочерговому отриманні земельних ділянок?

«Учасники АТО, прохання яких задовольнили частково, будуть звертатися повторно щодо виділення їм двох гектарів землі. Якщо ж відповіді чиновників суперечитимуть чинному законодавству – звертатимуться до правоохоронних органів. Ми ж забезпечимо їм юридичну підтримку», — заявив Микола Веретяк.

Semla

Профспілкові активісти також підняли питання обліку вільної землі та забезпечення відкритого доступу до цієї інформації, щоб кожен учасник АТО міг бачити, де і яку ділянку він може отримати.

«Наразі у роботі управління Держземагентства у Кіровоградській області нічого не змінилося, «заправляють» земельними справами ті самі люди, що й за часів Януковича. Місцеві адміністрації фактично не мають на них впливу, бо відділи Держземагентства виведені з їх підпорядкування й у земельному відомстві своя вертикаль. Отож на практиці неможливо проконтролювати, наскільки достовірні дані Держземагентства по земельних ресурсах», — зазначив лідер «Трудової солідарності» Віталій Махинько.

При адміністраціях створено спеціальні комісії, які повинні займатися проблемами виділення землі учасникам АТО та планують поглиблено розглядати кожен випадок. Перше засідання новомиргородської комісії відбудеться 7 травня.

Foto_5

«Ми візьмемо участь у засіданні та детально розглядатимемо питання кожного бійця АТО. Ми уже надаємо юридичні консультації учасникам бойових дій з Новомиргородщини і надалі допомагатимемо всім, хто до нас звернеться», — розповів юрист Центру Микола Веретяк.

Якщо у Вас виникли схожі проблеми чи запитання, звернутися до Центру правової допомоги військовослужбовцям при профспілці «Трудова солідарність» Ви можете за телефонами:
(093) 511-29-25; (050) 315-19-75; ( 067) 508-60-67

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *