Київські актори об’єднуються довкола «Трудової солідарності»

Більше 30 акторів, режисерів, викладачів і студентів театральних навчальних закладів вступили до лав незалежної профспілки «Трудова солідарність» задля захисту професійних прав та інтересів. Міжгалузева профспілка нового формату, що орієнтована на кращі європейські зразки та має значний досвід реального захисту трудових прав у різних сферах діяльності, – це на сьогодні той ефективний інструмент, який допоможе акторам Києва та інших міст України об’єднатися і спільними зусиллями відстояти свої права.

Нещодавно працівники культури, кіно і театру міста Києва створили свій профспілковий осередок. Понад 30 професіоналів – актори різних театрів, викладачі та студенти ВНЗ – стали членами первинної профспілкової організації «Трудова солідарність». Основу склали працівники театрально-мистецького центру «Краків» (театр «Київ» на Русанівці»), молодого колективу «Гайдамаки», студенти та випускники Київського національного університету культури та мистецтв, Київського національного університету ім. І. Карпенка-Карого, Інституту телебачення, кіно та театру Київського міжнародного університету.

Відсутність соціального захисту, кабальні трудові контракти, ненормований робочий день і неврегульовані норми оплати праці, низькі зарплати, суб’єктивність у розподілі ролей і незаконні звільнення – з цими проблемами постійно стикаються працівники закладів культури.

«Незважаючи на видатні творчі досягнення, сьогодні актори – наймані працівники, які поодинці, без об’єднання, не можуть відстояти свої права. Старі відомчі профспілки, різноманітні асоціації та гільдії полюбляють гучні декларації, але не забезпечують реального захисту. Нам потрібна профспілка нового зразка, здатна адекватно реагувати на виклики часу. Я вірю, що незалежна профспілка – це саме той варіант, саме та енергетика, яка нам сьогодні потрібна, щоби підняти питання захисту трудових прав на новий рівень і добитися реальних результатів», — заявив Валерій Невєдров, народний артист України, директор і керівник театру «Київ» на Русанівці».

Valerij Nevedrov

До профспілки приєдналося багато молодих спеціалістів та навіть заслужені метри сцени, яким незважаючи на славу та досвід, у нинішніх реаліях важко відстояти свої трудові права. У «театральній групі» незалежної профспілки очікують, що вже зовсім скоро до «Трудової солідарності» приєднається ще чимало акторів міста Києва.

«До нашої профспілки входять працівники освіти, культури з усієї України. При профспілці діє дорадчий орган, який займається проблемами захисту трудових прав науковців і освітян. Найближчим часом ми плануємо організувати аналогічний осередок працівників культури, який стане одночасно майданчиком для обговорення насущних проблем і ефективним інструментом для вирішення трудових конфліктів» — розповів лідер профспілкового руху, голова «Трудової солідарності» Віталій Махинько.

Вам может также понравиться...

1 комментарий

  1. Олександр:

    ДОБРИЙ ДЕНЬ! Чудова ініціатива. Давно про таке думав, а Ви зробили. Скажіть, будь ласка, чи можна ознайомитися зі статутом або іншими документами та правилами «Трудової солідарності» для вступу або створення, так би мовити, філіалу. Я з міста Вінниця, працюю актором вже 30 років. Дякую за будь яку відповідь.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *