Незалежна профспілка: «мертві душі» в КНТУ – загроза для держави

Профспілка «Трудова Солідарність» не залишає без нагляду проблеми у сфері освіти. Факти корупції, з якими звертаються освітяни до профспілки, піднімаються не лише на папері, а й озвучуються в чиновницьких кабінетах та перед правоохоронними органами. Так, питання «мертвих душ» у Кіровоградському національному технічному університеті підняв член профспілки Олександр Висоцький на останньому засіданні Антикорупційної ради при Кіровоградській ОДА.

«До нас звернувся доцент кафедри програмування та захисту інформації КНТУ Володимир Смірнов з приводу так званих «мертвих душ». Студенти не ходять на навчання, а їх атестують. Згідно журналів відвідування, на 4 курсі заняття не відвідують 85 %, на 5 курсі – 90 %. Доцент звернувся до адміністрації КНТУ і відмовився атестувати таких студентів, — розповідає Олександр Висоцький. — Як він вказує у своїй записці, після його звернення до Міністерства освіти, до закладу була надіслана комісія. Ми неодноразово звертались з приводу корупції в КНТУ до правоохоронних органів, але результатів немає. Зараз це перейшло, як мені здається, у масштаби катастрофи. Якщо так студенти відвідують заняття і потім сідають у керівні крісла, то крім загрози для країни не варто нічого й чекати».

Начальник прокуратури в Кіровоградській області Анатолій Коваленко лише розвів руками і порадив спілчанам звернутись із заявою про порушення до поліції, адже наразі прокуратура позбавлена контролюючих функцій.

Голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко запевнив, що Антикорупційна рада проситиме органи поліції розглянути заяву з озвученими фактами і потім прозвітувати про результати розгляду.

Очільник незалежної профспілки Віталій Махинько висловив побоювання, що керівництво закладу відреагує на озвучені факти корупції швидше, аніж правоохоронці: «Люди, які піднімають цю проблему, зазвичай потім і страждають. Правоохоронні органи не реагують на такі заяви, натомість керівництво закладу відреагує і звільнить людину».

Antikorupzijna_rada_osvita

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *