Колектив Київського інституту землеустрою та бійці АТО протестують проти свавілля керівництва Держгеокадастру

Трудовий колектив Київського інституту землеустрою і Профспілка працівників земельної галузі вимагають звільнити з посади новопризначеного керівника інституту Світлану Сілюкову, яка не має належної кваліфікації та своєю непрофесійністю напряму загрожує діяльності довіреної їй установи. Працівники вимагають проведення відкритого конкурсу на посаду директора та включення до складу конкурсної комісії представників колективу, профспілки, щоби не допустити подальших зловживань. Акція під головним земельним відомством триває уже майже два тижні, якщо керівники Держгеокадастру і надалі ігноруватимуть вимоги протестувальників, працівники обіцяють вдатися до масштабних заходів протесту, включаючи страйк.

16 березня під будівлею Держгеокадастру розпочалася безстрокова акція протесту працівників ДП «Київський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», Профспілки працівників галузі земельних відносин України та учасників АТО проти свавілля керівництва Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Під головним земельним відомством палали шини, протестувальники розгорнули наметове містечко, пообіцявши стояти, допоки влада їх не почує.

Вийти на акцію протесту працівників інституту землеустрою змусило призначення 8 лютого директором закладу Світлани Сілюкової. До цього пані Сілюкова очолювала Харківське БТІ, не має профільної освіти та досвіду роботи у сфері землеустрою, на відміну від інших кандидатів, які брали участь у конкурсі. Однак Держгеокадастр своїм наказом призначив саме її директором інституту, з невідомо яких причин вирішивши, що Світлана Сілюкова є «найбільш кваліфікованим претендентом» і подала «найкращу конкурсну пропозицію».

Працівники інституту неодноразово зверталися до Держгеокадастру із листами, колективними зверненнями та заявами з приводу ситуації, що склалася в установі у зв’язку з призначенням нового директора. Однак надати аргументовані відповіді про переваги цієї кандидатури представники Держгеокадастру так і не змогли, а голова Держгеокадастру взагалі не погодився на зустріч із працівниками інституту. Незважаючи на обіцянки чиновників і самої Сілюкової ознайомити колектив з її конкурсною пропозицією, цього зроблено не було, а новопризначена директорка демонструє незнання земельного законодавства і основ землевпорядних робіт. «Більше того, Сілюкова С.М. без будь-яких поважних причин відмовляється відповідати на питання працівників щодо конкретних перспектив роботи, спілкується з працівниками зверхньо та неповажно, постійно підвищуючи голос, погрожуючи масовими звільненнями та призначенням «своїх харківських земляків» на вакантні посади», — йдеться у зверненні трудового колективу до органів влади від 24 березня.

Варто зазначити, що Київський інститут на сьогодні одне з небагатьох прибуткових державних підприємств, що справно платить податки та повністю себе забезпечує, а також проводить наукові-дослідні роботи. То ж працівники небезпідставно побоюються, що некомпетентний і непрофесійний керівник може стати причиною зриву виконання договірних зобов’язань інституту (сьогодні на підприємстві укладено договорів на суму півтора мільйони гривень), руйнування його репутації та призвести до занепаду процвітаючої установи.

«Ми вимагаємо насамперед звільнити з посади директора інституту Світлану Сілюкову та провести прозорий кадровий конкурс з урахуванням думки трудового колективу. До конкурсної комісії повинні увійти представники працівників – тільки тоді можна сподіватися, що призначення нового керівника відбудеться чесно, а кандидат матиме необхідну освіту та досвід, щоб очолити таку стратегічно важливу установу», — заявив голова профспілки працівників галузі земельних відносин України Дмитро Філіпчук.

До протестувальників приєдналися бійці АТО, які вимагають забезпечити першочергове право для учасників антитерористичної операції на отримання належних їм за законом земельних ділянок. Незважаючи на гучні обіцянки, по всій Україні бійці АТО місяцями безрезультатно оббивають пороги владних кабінетів, добиваючись виділення їм землі. І лише незначна частина учасників бойових дій отримала обіцяні ділянки. Нагадаємо, місяць тому бійці АТО організували гучну акцію протесту у Кіровограді, вимагаючи отримання земельних наділів.

Учасники акції протесту під Держгеокадастром вимагають законодавчого закріплення першочергового права бійців АТО на отримання земельних ділянок. Наразі є тільки рішення колегії, яке має рекомендаційний характер, тому потрібно розробити нормативно-правову базу, яка би гарантувала пріоритетне виділення землі учасникам АТО.

protest_geokadastr_2

Протестувальники вимагають також звільнити керівників Держгеокадастру, які відомі своєю антиукраїнською позицією, сприяють корупції, не проводять позитивних змін і реформ, а натомість – призначити нових компетентних проукраїнських очільників галузі, здатних навести порядок у земельному відомстві.

Профспілка «Трудова солідарність» підтримує вимоги учасників акції протесту: «Ми солідарні з трудовим колективом Київського інституту землеустрою, учасниками АТО та підтримуємо їхні вимоги! У Держгеокадастрі та його регіональних відділеннях процвітає корупція, а права робітників масово порушуються. І це у державній установі! Ми неодноразово відстоювали права рядових працівників земельного відомства та боролися за надання земельних ділянок учасникам АТО, і продовжимо це робити і надалі!», — зазначив лідер профспілкового руху, голова «Трудової солідарності» Віталій Махинько.

Наразі акція протесту під стінами Держгеокадастру розгортається. Якщо вимоги протестувальників не будуть виконані, вони обіцяють вдатися до рішучих дій, так, одним із наступних кроків працівники інституту бачать входження у колективний страйк.

protest_geokadastr_3

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *