Сотні учасників АТО вимагали отримання земельних ділянок на мітингу в Кіровограді

Понад 300 учасників АТО у Кіровограді влаштували мітинг. Головною вимогою пікетувальників є забезпечення всіх учасників АТО земельними ділянками для ведення сільського господарства. На мітинг прибули представники військових та матері загиблих із більшості районів області. 40 чоловік приїхали сьогоднішнього ранку із Новомиргородського району.

«Новомиргородський район ініціював обласний мітинг на підтримку всіх учасників АТО та громадських організацій, що опікуються питаннями військових. У нас в районі землю отримали лише 18 чоловік. У черзі на землю знаходяться ще 86 військових, яким відмовили у видачі ділянок. У нас є вільна земля, але її видавали військовим з інших частин і міст. Зараз голови товариств видають землю третім особам, відмовляючи учасникам АТО», — розповів заступник голови Новомиргородської громадської організації учасників АТО, демобілізований військовий 55-ої бригади Василь Богданюк.

2_miting

У Новомиргородському районі проживають військові, які були мобілізовані до різних військових підрозділів. Питання забезпечення землею військових давно є конфліктним і обговорювалось на численних нарадах спільно з територіальним управлінням Держгеокадастру та представниками органів місцевого самоврядування.

«Наш профспілковий рух «Трудова солідарність» почав піднімати проблемне питання надання землі учасникам АТО ще рік назад, коли ми відкрили в Кіровограді «Центр правової допомоги військовослужбовцям». Спочатку воно здавалося не таким злободенним, тоді головні питання стосувалися здебільшого посвідчень учасників АТО, різних довідок. З часом стало зрозуміло, що нашим захисникам чиновники не збираються надавати ніякої землі. Всі їхні дії зводилися до якнайшвидшого дерибану землі, що ще була у наявності. Але зараз чиновники Держгеокадастру разом із місцевою владою перейшли всяку межу, вони почали розкрадати землю, виділену учасникам АТО. Наші активісти, юристи не одноразово брали участь у різних земельних нарадах, ходили на прийом до губернатора з питання виділення землі учасникам АТО. Для мене це питання особисте, я сам родом із Новомиргородського району, що на Кіровоградщині. Наразі я намагаюсь допомогти своїм земляка всім, чим можу», — розповів Віталій Махинько, керівник профспілкового руху.

Питання виділення земель під час мітингу не вирішилось. Після того як військові вдалися до перекриття центральної вулиці Кіровограда, до них вийшов перший заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Коваленко. Ні тимчасовий керівник обласного управління Держгеокадастру в Кіровоградській області, ні сам очільник Кіровоградщини до пікетувальників не прийшли.

Військові заявили, що встановлять на площі намет і залишаться в місті ночувати, допоки їм не виділять землю.

3_miting

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *