Незалежна профспілка: у Кременецькій академії новий скандал з «мертвими душами»

Керівництво навчального закладу, вводячи в оману викладачів, використовуючи адміністративний тиск і хитрість, провернуло аферу із студенткою заочної форми навчання, яка під час здачі низки екзаменаційних сесій перебувала безвиїзно закордоном. Наразі справою займається Кременецька поліція. Однак з боку керівництва ВНЗ уже почався шалений тиск на старшого викладача Лідію Макаренко, голову профспілки «Трудова солідарність» у КОГПА ім. Тараса Шевченка, яка опублікувала інформацію про факти зловживань на своїй сторінці у facebook. В дусі радянських репресивних традицій, керівництво Кременецької академії змушує провести обговорення її публікації у соцмережі на всіх кафедрах навчального закладу! Профспілка вимагає провести справедливе розслідування, припинити переслідування викладачів, притягнути винних у злочинних діяннях до відповідальності і головне – покласти край злочинним «заробіткам» на посадах і дипломах у Кременецькому ВНЗ!

Гоголівські персонажі переслідують Кременецьку академію вже давно, варто згадати минулорічну «нагло» закриту справу щодо викладачів, які не з’являлись у навчальному закладі, а «дружили» із Кременецькою академією трудовими книжками. І ось знову чергова детективна історія з «мертвими душами» — цього разу мова йде про студентів, які де-факто не відвідували занять і не складали іспитів, а за документами успішно «здавали» сесію.

«Керівництво академії, вводячи в оману викладачів, використовуючи адміністративний тиск і хитрість, провернуло аферу із студенткою заочної форми навчання, яка під час здачі низки екзаменаційних сесій перебувала безвиїзно закордоном, також є непідтверджена інформація, що дана особа навчалась за державний кошт!!!

Із незрозумілих причин студентка була відрахована напередодні Державних іспитів, можливо у зв’язку із переведенням в інший навчальний заклад, чи спрацював здоровий глузд і її побоялись ввести у ЄДЕБО (Єдина державна електронна база з питань освіти), а, можливо, злякались революційних подій в державі», — розповіла голова первинної профспілкової організації «Трудова солідарність» у КОГПА ім. Тараса Шевченка Лідія Макаренко.

Як голова незалежної профспілки, пані Лідія звернулася до Кременецького ВП ГУНП з приводу розслідування, що стосується перебування студента заочної форми навчання за кордоном під час успішної здачі екзаменаційних сесій у період з 2009 по 2013 р. Справу особисто контролюють начальник УМВСУ в Тернопільській області Олександр Миколайович Богомол та начальник Кременецького відділу поліції Володимир Богданович Галевич.
На звернення Лідії Макаренко надійшла така відповідь:

Kremenetska policia

«У відповідь на Вашу заяву від 15.02.2016 року повідомляю, що 09.11.2015 року слідчим відділом Кременецького ВП ГУНП в Тернопільській області розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №12015210120000746, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбачено ч.І ст.358 КК України («Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів» — прим. ред.).
На даний час в межах розслідування кримінального провадження проводяться допити викладачів КОГПА ім. Тараса Шевченка, які приймали екзамени та заліки в Дроздовської У.Я., витребовується повний перелік документів, що стосуються процесу навчання останньої у вказаному закладі, виконуються вказівки Слідчого управління ГУНП в Тернопільській області. Після зібрання усіх необхідних матеріалів, отримання документів їм буде надана правова оцінка та прийняте обґрунтоване рішення по суті.
Здійснюється досудове розслідування.
Слідчий СВ лейтенант поліції О.Я. Якимчук».

Така афера відбулась через те, що багаторічний «феодальний» менеджмент академії побудований на страху та комплексі меншовартості – переконані профспілчани. Це нагадує українське політичне сьогодення: «владу не можна критикувати, бо Путін нападе», щось схоже відбувається і в навчальному закладі – «потрібно мовчки і покірно сприймати вибрики керівництва, бо нас закриють». Така позиція дуже вигідна керівництву ВНЗ, адже дозволяє безкарно зловживати службовим становищем, втілюючи в життя корупційні схеми.

«Ми проводимо власне розслідування цієї справи, ми зібрали набагато більше доказів правопорушень, ніж хоче помічати поліція. Це свідчення і викладачів, і студентів, які теж є членами та прихильниками нашої профспілки та хочуть бачити свою альма-матер вільною від корупції і злочинних «феодальних» порядків. Ми триматимемо справу на контролі та не допустимо, щоби про цей випадок знову «забули» правоохоронці, а корумповане керівництво ВНЗ і надалі провертало афери, «заробляючи» на посадах і дипломах», — заявив керівник Західного представництва «Трудової солідарності» Петро Штогун.

У незалежній профспілці переконані, що озвучені факти службових зловживань і корупції – лише вершина айсберга. Скільки ще з’явиться таких «мертвих душ» серед студентів і працівників, які лише за «документами» мають якесь відношення до Кременецької академії? Чи будуть відсторонені від виконання обов’язків причетні до справи посадові особи та чи понесуть вони покарання?

«Я вірю, що незважаючи на все, у нашій Державі відбуваються позитивні зміни і такі вчинки будуть мати об’єктивну правову та громадську оцінку», — переконана Лідія Макаренко.

Профспілка вимагає провести справедливе розслідування, припинити тиск на викладачів, притягнути винних у злочинних діяннях до відповідальності і головне – припинити злочинні «заробітки» на посадах і дипломах у
Кременецькому ВНЗ!

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *