Викладачі з «Трудової солідарності» взяли участь у міжнародній науковій конференції у Польщі

Представники «Трудової солідарності у Кременецькій академії ім. Тараса Шевченка» обмінялися досвідом із зарубіжними колегами в рамках Міжнародної наукової конференції «Меншість і більшість. Етно-культурні взаємини на пограниччях», що відбулася у польському місті Ольштин.

На запрошення польських колег, молоді педагоги та науковці із Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка завітали до Вармінсько-Мазурського університету в Ольштині. Тут відбулася Міжнародна наукова конференція «Меншість і більшість. Етно-культурні взаємини на пограниччях» («Мniejszość i większość. Relacje kulturowe na pograniczach»). Учасники конференції – наукова еліта із різних країн світу. На конференції розглядали різні аспекти співжиття етнічних,національних, культурних, мовних, релігійних спільнот на пограничних територіях. Фахові культурологічні, історичні та соціологічні диспути, цікаві зустрічі та нові знайомства залишили приємні спогади у всіх учасників конференції.

«Ми завжди по змозі підтримуємо такі починання активістів нашої профспілки. Обмін досвідом розширює горизонти, допомагає на новому рівні вирішувати виробничі питання. Свіжий погляд і європейський підхід – це те, що потрібно сьогодні нашій науці та освіті», — розповів керівник Західного представництва профспілкового об’єднання «Трудова солідарність» Петро Штогун.

Доповіді наших учасників відрізнялися високим науковим рівнем, глибиною осмислення означених проблем, чудовими презентаціями та сучасним мультимедійним оформленням.

Polsha_6

Через усю конференцію червоною ниткою проходила ситуація в Україні, адже тема заходу постійно перегукується з подіями в нашій державі – від минулого до сьогодення. Журналісти польського «Радіо Ольштин» навіть взяли інтерв’ю у профспілкової активістки Лідії Макаренко-Іванюти. Польські ЗМІ найбільше цікавило питання соціокультурного розвитку України після «Революції Гідності» та волонтерська діяльність. Адже Лідія – не лише кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри методики викладання мистецьких дисциплін, автор посібника та більше двадцяти наукових праць з історії української музики. Кременчанка активно займається громадською та волонтерською діяльністю, а чоловік Ліди зараз проходить службу в АТО.

«Постійний професійний розвиток, прагнення до нових вершин та активне міжнародне співробітництво – принципи нашого профспілкового руху. У «Трудовій солідарності» у Кременецькій академії зібралися талановиті педагоги та науковці, досягнення яких високо оцінюють навіть на міжнародній арені. Водночас сумно констатувати, що керівництво навчального закладу замість допомоги постійно «вставляє палки в колеса» молодим викладачам, які мислять і діють по-новому. Так, Лідії Макаренко-Іванюті неодноразово не доплачували зароблені кошти, коли ж педагог стала на захист своїх справ, з нею почали боротися старими «совковими» методами: тиск, анонімні листівки, постійні виклики у «високі кабінети». Наразі наші юристи вивчають деталі справи, ми будемо і надалі відстоювати права викладача», – заявив лідер «Трудової солідарності» Віталій Махинько.

«Трудова солідарність» бажає освітянам нових професійних звершень, разом ми зможемо подолати всі труднощі!

Polsha_3

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *