Розмова з губернатором про хліб і землю

Днями відбулася зустріч представників профспілкового руху «Трудова солідарність» з головою Кіровоградської ОДА Сергієм Кузьменком. Ключовими у розмові були три злободенні теми: ціни на хліб, невиплата заробітної плати, оформлення земельних ділянок воїнам АТО та оренда землі. Активісти передали губернатору звернення жителів області з  вимогою забезпечити Кіровоградщину якісним і дешевим соціальним хлібом.

Однозначно позитивним результатом зустрічі слід назвати готовність влади до конструктивного діалогу та співпраці на благо Кіровоградщини. Щоправда, з почутого від керівника області можна зробити висновок, що права та повноваження навіть обласної влади «обкарнали до самого куцого хвоста», отож і у нього можливостей вплинути на ситуацію не так уже й багато.

Основним предметом обговорення стали ціни на хліб. У порівнянні з початком року, як і по всій Україні, у крамницях нашого краю вони зросли практично вдвічі. Це відбулося за 3-4 заходи. Особливо помітно хліб подорожчав у Кіровограді. Активісти профспілкового руху «Трудова солідарність» розпочали акцію зі збору підписів проти подорожчання продукту №1. По вирощуванню зернових наша область є флагманом  України. Саме тому ціни на хліб у Кіровограді логічно мали би відрізнятися від усієї країни у нижчий бік.

Профспілчани детально й аргументовано обговорили з губернатором різні аспекти «хлібної» проблеми. Як зазначили активісти, за три місяці практично ніхто в області не побачив обіцяних владою соціальних сортів хліба. Більше того, за іронією долі у «соціальних» магазинах, запроваджених ще «папєрєдніками», ціни на цей продукт сьогодні чи не найвищі.

Мова йшла також про низьку якість хліба місцевих виробників: переважно завізний хліб не лише смачніший, але і дешевший. І це при тому, що до складу  ціни входить і доставка продукту – часом за 200-300(!!!) кілометрів до пункту продажу.

Hubernator_2

Керівник області взяв на замітку всі ці факти та дав слово розібратися. Але в той же час наголосив на тому, що нині через постанови Кабміну не має змоги належним чином впливати на процес ціноутворення. А ще, невідомо чому, зерно з держрезерву не пом’якшило ціну на хліб. Звичайно, на загальний рівень цін вплинули і курс долара, і подорожчання енергоносіїв. Але ж зерно у нас вітчизняного виробництва, а пальне не є основною складовою ціни, тому хліб мав би коштувати значно дешевше.

Hubernator_3

Не менш важливою темою розмови стали численні непорозуміння та конфлікти довкола земельних питань. Їх кінці ще більше ховаються у київському Держкомземі, якому безпосередньо підпорядковані районні та обласні «оператори земельних ресурсів», які щоразу знаходять купу відмовок на кожне конкретне питання.

Представники «Трудової солідарності» надали документальні докази численних зловживань і правопорушень у земельних питаннях та у питаннях затримки заробітної плати. Копії всіх документів, листувань з правоохоронними органами було передано голові ОДА.

Загалом зустріч вийшла конструктивною, і ще раз засвідчила: вади державного управління лежать не лише у площині кадрової політики чи поганій роботі конкретних керівників, а й у самій системі влади, що повністю замикається на столиці. А це «зв’язує руки» місцевій  владі  і спонукає її виступати у ролі постійних прохачів-челобитників.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *