Викрадення кременецького активіста правоохоронцями – грубе порушення прав людини!

Вчора у Кременці серед білого дня правоохоронці побили та викрали активіста «народної люстрації» Віталія Ващенка, а вже через три години його судили у місті Рівному. Кременецькі громадські організації протестують проти свавілля правоохоронців, вимагають провести об’єктивне розслідування та притягнути до відповідальності осіб, які грубо порушили права Віталія Ващенка.

Вчора, 26 травня, у місті Кременці на Тернопільщині люди в чорному побили та викрали місцевого активіста Віталія Ващенка, який причетний до «смітникової люстрації» кременецьких суддів.

Нагадаємо, у січні активісти організували акцію протесту проти несправедливих рішень Кременецького районного суду і покривання корупціонерів. Однак суддя, яку звинувачували у винесенні неправомірних рішень, категорично відмовилася іти на діалог з громадою і в результаті разом із головою суду опинилася у сміттєвому баку.

Після зникнення товариша, активісти кременецьких громадських організацій одразу звернулися до райвідділу міліції, однак кременецькі правоохоронці свою причетність до справи категорично заперечили. Як з’ясувалося пізніше, «затримання» провели оперативники Рівненського УМВС, які тепер здійснюють розслідування у даному провадженні.

Невдовзі адвокатові затриманого зателефонували та сказали з’явитися на суд, який відбудеться у Рівному через три години. Раніше справи активістів «народної люстрації» розглядав Тернопільський міськрайонний суд, однак тепер справу передали до Рівного. Активісти переконані, що такий поспіх і перенесення судового процесу до іншої області мають на меті перешкодити справедливому судочинству та позбавити «народних люстраторів» підтримки громадськості. Адже на судові засідання у Тернополі на знак солідарності приїжджали представники громадських організацій з усієї області.

Цього разу кременецькі активісти теж не залишили свого земляка у біді та приїхали до Рівного підтримати Віталія Ващенка у суді. Долучилися також представники громадських організацій з інших районів Тернопільщини та Рівненщини.

При затриманні кременецького активіста «Люстраційного Майдану» правоохоронці грубо порушили законодавство: вони не представилися та не вручили чоловікові повістки, не надали належним чином документів, на основі яких було здійснено арешт. Окрім того, чоловіка побили, вже у суді адвокат активіста викликав «швидку» і медики засвідчили факт побиття.

Таким чином, щодо Віталія Ващенка було порушено ст.3 Конституції України, яка проголошує людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку найвищою соціальною цінністю, та цілу низку статей Кримінального кодексу України.

26 травня Рівненський міський суд обрав для Віталія Ващенка запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Як запевняють кременецькі активісти – без достатніх на те підстав, орієнтуючись виключно на слова прокурора. Адвокат підозрюваного уже подає апеляцію.

Активісти кременецьких громадських організацій будуть відстоювати права Віталія Ващенка у всіх інстанціях. «Таке «правосуддя» — це грубе порушення прав людини та громадянина, яке не має нічого спільного з принципами верховенства Закону та правової Держави. Такі дії щодо кременецького активіста – це повернення до методів злочинного режиму, проти якого українці вийшли на Майдан. Ми вимагаємо проведення об’єктивного службового розслідування та покарання правоохоронців, винних у скоєнні правопорушень щодо Віталія Ващенка», — заявив лідер «Трудової солідарності» Віталій Махинько.

«Трудова солідарність» успішно боролася із беззаконням «правоохоронців» за часів режиму Януковича. Вчорашній прецедент ще раз продемонстрував, що методи силових структур залишилися без змін, Майдан нічому їх не навчив. Покласти край свавіллю правоохоронних органів, відстояти основоположні права та свободи українців – це одне із найважливіших завдань, які на сьогодні стоять перед активістами нашого руху, всіма свідомими громадянами, які прагнуть жити у демократичній і справедливій Україні.

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *