Антимонопольний комітет: ціни на хліб повинна регулювати обласна влада

На початку березня жителів Кіровоградщини чекали неприємні сюрпризи: двічі за тиждень подорожчали хлібобулочні вироби.  У результаті  рекордного підвищення цін, популярні сорти хліба у Кіровограді тепер коштують дорожче, ніж у інших регіонах України. І це у серці аграрного краю!

«Трудова солідарність» вважає необґрунтованим і недоцільним таке подорожчання хліба в області у нинішній складній ситуації. Влада повинна вжити всіх заходів, щоби стабілізувати ціну на хліб та інші базові продукти харчування у регіоні!

Активісти «Трудової солідарності» звернулися із відповідними запитами до органів міської та обласної влади, а також до Кіровоградського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України. Міська влада фактично самоусунулася від проблеми, заявивши, що вона не має права здійснювати контроль за цінами на продукти харчування.

У Антимонопольному комітеті нас переадресували до Кіровоградської облдержадміністрації, зазначивши, що саме на ОДА покладено функцію регулювання цін на продукти харчування: «Зазначаємо, що пунктом 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року №1548  «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)», врегульовано питання щодо державного органу, на який покладено повноваження по регулюванню, зокрема, цін на хліб, а саме на обласні державні адміністрації. Таким чином, по питанню надання роз’яснень та тлумачень норм зазначеної постанови Кабінету Міністрів України в частині державного регулювання цін на продовольчі товари, в тому числі і на хліб та хлібобулочні вироби, та механізму такого регулювання, територіальне відділення рекомендує звернутись до визначеного чинним законодавством державного регулятора, а саме до Кіровоградської обласної державної адміністрації», — сказано у відповіді Антимонопольного комітету.

Наразі чекаємо реакції на наше звернення та вжиття відповідних заходів Кіровоградською облдержадміністрацією.

«Кіровоградщина – традиційно сільськогосподарський регіон, жителі нашого краю повністю забезпечують себе продуктами харчування. Стрімке і безконтрольне подорожчання хліба та базових продуктів ставить на грань виживання значну частину кіровоградців та нагнітає і без того високу соціальну напругу в регіоні. Тому першочергове завдання влади – забезпечити жителів області доступними продуктами харчування. Наш профспілковий рух докладе всіх зусиль, щоб змусити владу нарешті взятися за виконання свого обов’язку перед громадою» , — заявив лідер «Трудової солідарності» Віталій Махинько.

Antymonopolnyj_komitet

Antymonopolnyj_komitet_2

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *