Віталій Махинько: «Нова-стара влада веде Україну до соціально-економічної прірви»

Обвал гривні, тотальне зубожіння населення і жодної впевненості у завтрашньому дні – ось результати політики «уряду камікадзе» і нової владної «еліти». У нинішній економічній і соціальній кризі винні політичні сили, які фактично самі проголосили себе «новою владою» на Майдані, однак так і не виконали своїх обіцянок перед народом. Тодішня опозиція, а теперішня влада продовжила політику «попередників», приправивши її патріотичною риторикою. І навіть пішла далі, відкинувши загравання з народом і хоча би видимість соціального захисту населення.

Перевірка Майданом показала неспроможність нинішньої політичної «еліти» ні приймати складні рішення, ні повести за собою народ. Однак у царині інтриг і маніпуляцій – тут політичним перевертням немає рівних. Тому навіть маючи мінімальну підтримку українців, так звана «опозиція» зуміла «привласнити» досягнення Майдану та проголосити себе новою демократичною владою. Народ прагнув реформ і європейського майбутнього – йому пообіцяли і те, і інше. В результаті теперішня політична «еліта» отримала величезний кредит довіри та готовність українців іти на жертви заради кращого майбутнього.

Однак що зробили за весь цей час представники так званої «нової» влади? Які обіцянки виконали?

Винних у розстрілах на Майдані досі не покарано, як не притягнуто до відповідальності винних у фінансуванні терористів. Лише через рік влада почала робити певні потуги у цьому напрямі, щоби заспокоїти народ. Чим же займався генпрокурор Ярема? Менш резонансні злочини тим більше не розслідуються, старі перевірені режимом кадри і далі залишаються на своїх місцях, а на численні факти корупції продовжують дивитися «крізь пальці».

Ми втратили Крим, хоча очільники держави обіцяли, що цього не трапиться. Потім історія повторилася з Донбасом. Зволікання із відповіддю, бездарне командування і численні зловживання у військовому відомстві – а в результаті зруйновані міста та села і тисячі потерпілих українців. Однак для наших керманичів АТО служить скоріше універсальною ширмою, за якою можна спокійно приймати антинародні рішення та дерибанити бюджет.

АТО виконує функцію стримування народного гніву і громовідводу для найактивніших патріотів. Зрозуміло, що влада не зацікавлена у припиненні конфлікту на Сході: на війну можна списати і відсутність реформ, і бюджетні діри, а всіх незгідних відправити «геройствувати» на фронт.

Непрофесіоналізм, економічна безграмотність нової «команди» вкупі із повною закритістю, неприйняттям критики та нездатністю до діалогу гігантськими кроками ведуть Україну до економічної та соціальної прірви. Ми піднімали соціальні проблеми на Майдані, однак з боку нинішньої влади ще тоді існувало негласне табу на соціальну проблематику. Нам банально не давали слова, як і іншим патріотично налаштованим активістам, яких цікавило просте питання: що робити далі, після повалення злочинного режиму.

За цей рік українці збідніли у кілька разів і, схоже, це лише початок падіння. Влада не провела обіцяних реформ, підмінивши їх імітаціями, від яких більше шкоди, аніж користі. Так, підприємці скаржаться на ускладнення умов роботи та масово припиняють діяльність. Разом із різким скороченням внутрішнього попиту це запускає лавину негативних змін у суспільстві: падіння внутрішнього ринку, скорочення робочих місць, банкротство українських виробників, зменшення надходжень до бюджету.

У соціальні сфері ситуація узагалі на грані катастрофи. Влада забула, що соціальний захист населення – це її прямий обов’язок, згідно статті 46 Конституції України. Проста арифметика: як вижити на 1219 грн, якщо за квартиру потрібно заплатити 1500грн — лежить поза межами розуміння очільників держави.

За минулий рік комунальні тарифи зросли на 60-100%, плюс обіцяють подорожчання у 3-4 рази у найближчі роки. А якщо перевести вартість газу за нинішнім курсом – сума у платіжках узагалі вийде астрономічною. Ще влітку минулого року «Трудова солідарність» організувала соціальний рух «Тарифний Майдан» на захист малозабезпечених українців, які не можуть платити за новими тарифами, за проведення реального реформування сфери ЖКГ і введення відкритої бухгалтерії комунальних підприємств. Ми попереджали про те, що стрімке підвищення тарифів приведе до росту заборгованості населення. Однак влада продовжує ігнорувати будь-які соціальні протести та пропозиції «з народу», воліючи боротися з активістами, а не з проблемами.

Замороження мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму разом із урізанням зарплат і масовими скороченнями рядових(!) бюджетників залишить за межею бідності значну частину українців. При цьому уряд планує вкотре підвищити пенсійний вік і позбавити пільг у виході на пенсію працівників, які задіяні на виробництвах зі шкідливими умовами праці.

Додамо до цього фактичний перехід на платну медицину та суттєве скорочення безплатної освіти – і матимемо повну картину соціального геноциду.

Необхідні українцям, насамперед пенсіонерам, медикаменти подорожчали навіть більше, ніж долар, але влада нічого не зробила для забезпечення доступними ліками малозабезпечених категорій населення. Навпаки, у подорожчанні лікарств чиновники вбачають хороше джерело поповнення бюджету.

Непрозора і бездарна політика Нацбанку привела до рекордної девальвації гривні. Мільярди, виділені на рефінансування банків, не принесли обіцяного результату, а валюта продовжує виводитися в офшори.
В результаті всі товари подорожчали в рази, а люди масово скуповують продукти харчування. Влада ж продовжує «грати в мовчанку» і звинувачувати народ у нагнітанні паніки. При цьому вперто не помічає відвертої корупції у секторі державних закупівель, валютних спекуляцій і «липових» договорів. Максимум, констатує факти багатомільярдних фінансових зловживань… але нічого з ними не робить. Обіцяну жорсткість і безкомпромісність прем’єр проявляє щодо малозабезпечених українців і аж ніяк щодо корупціонерів-олігархів.

Щоб розрядити обстановку у суспільстві, потрібно насамперед відкрито говорити про проблеми та пояснити, як конкретно влада збирається рятувати ситуацію в економіці і соціальній сфері. Однак Кабмін фактично наклав табу на всі соціальні питання, наперед звинувативши всіх незгідних і допитливих у дестабілізації ситуації в державі. А депутати воліють приймати «пустий» бюджет, щоб швидше вилетіти на відпочинок у заморські краї.

У той час як бойові дії на Сході змусили всіх українців «мобілізуватися»: більше працювати, більше економити, при цьому віддаючи кошти та сили на підтримку армії та на допомогу переселенцям, нова політична «еліта» продовжує жити і господарювати по-старому. Корупційні схеми, які викликають чорну заздрість у поплічників Януковича, пустопорожні обіцянки, відсутність реальної роботи і відчуття безкарності за свої дії чи бездіяльність – ось що об’єднує різношерстих представників нової-старої влади.

Ігнорування реальності владою веде українців до катастрофи. Навіть у 90-х роках ситуація була простішою, сьогодні ж у всьому світі спостерігається економічний спад і найголовніше – на сході нашої держави тривають бої. Україні потрібні негайні дії, а не забалакування проблем, імітація реформ чи пошук крайніх.

Величезний кредит довіри та готовність народу затягнути пояси до крайності дали новій-старій владі фактично необмежені повноваження, однак наша «еліта» використовує їх для власного збагачення і нічого не зробила для того, щоб запобігти соціальній та економічній катастрофі. Тому відповідальність за ситуацію сьогодні повністю лежить на тих, хто очолює нашу державу останній рік. Порошенко, Яценюк, Турчинов, Гройсман, Гонтарєва, Аваков, Кличко, Ляшко, Тягнибок… Всі ті політичні сили, які складають кістяк коаліції, та всліпу голосують за антинародні закони… За свої слова та вчинки потрібно відповідати!

Віталій Махинько, лідер профспілкового руху «Трудова солідарність»

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *