«Трудова солідарність» відновила «Люстраційний Майдан» на вимогу громади

Відсутність будь-яких конкретних дій влади у напрямку люстрації, зростання народного невдоволення та потреба громади у підтримці профспілкового об’єднання, що голосно заявило про себе в Україні і навіть за її межами, — ці причини спонукали «Трудову солідарність» відновити у Кременці діяльність «Люстраційного Майдану». Як і влітку минулого року, активісти профспілки знову чергуватимуть у наметах, де кожен охочий матиме можливість висловити свою підтримку процесу очищення влади. «Трудова солідарність» продовжить збір підписів за люстрацію районних посадовців.

Донедавна потреби у таких заходах, начебто, не було. Адже прийняли закон «Про очищення…» і, природно, усі сподівалися на результати його активного втілення в життя. Проте ні результатів, ні навіть втілення фактично не було. Тож люди вирішили діяти самостійно. У Кременці останньою краплею, що переповнила чашу народного терпіння, став м’який вирок суду для колишнього міського голови Почаєва. Вину останнього у махінаціях із землею було доведено, але екс-меру навіть не призначили штрафу. Тож обурена громадськість смітниками «люструвала» суддів. До слова, коли активістам оголосили про підозру у справі «смітникової люстрації», «Трудова солідарність» перша і єдина запропонувала безоплатно надати адвоката.

У п’ятницю, 30 січня, кременчани вийшли на вулиці з метою висловити свою недовіру та невдоволення діяльністю правоохоронців. Щоб певним чином систематизувати претензії громади, представництво «Трудової солідарності» Західного регіону знову відновило у місті «Люстраційний Майдан». За словами керівника представництва Петра Штогуна, діятиме він — доки буде потреба, щонайменше два тижні. Акції «Люстраційного Майдану» проводитимуть у різних частинах міста.

Щоб конкретніше пояснити людям роль «Люстраційного майдану» у загальному процесі очищення, активісти роздають листівки, в яких пояснюють, що конкретно і у кого вимагають. Кременчани, як і влітку, виявляють зацікавленість та охоче підтримують ініціативу «Трудової солідарності».

«Минулого літа ми перші ініціювали створення «Люстраційного Майдану» у Кременці, – розповів Петро Штогун. – Тоді нам вдалося зібрати понад тисячу підписів на користь очищення. Найбільше кременчани скаржилися на міліцію та прокуратуру. Згодом прийняли закон «Про очищення», тож ми вирішили, що потреби у продовженні нашої акції немає. Проте, з’ясувалося, що це не так, і сьогодні громаді, можливо, як ніколи потрібна підтримка такого потужного об’єднання як «Трудова солідарність».

Majdan_2

Majdan_4

Majdan_3

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *