Активісти «Трудової солідарності» відстоюють права і свободи кременчан перед керівництвом області

Керівник західного представництва «Трудової солідарності» Петро Штогун вчора взяв участь у прес-конференції в. о. голови Тернопільської ОДА Івана Крисака та начальника Тернопільського УМВСУ Олександра Богомола. Від кременецької громади на заході також виступили представники «Народної ради» Кременця та «Правого сектору». Приводом до скликання очільником Тернопільщини прес-конференції стала напружена ситуація в області, спричинена переважно подіями останніх двох тижнів у Кременці. Нагадаємо, 16 січня мешканці разом із громадськими організаціями провели «народну люстрацію» та відправили у смітник двох суддів. До таких дій кременчан спонукав виправдувальний вирок відомому корупціонеру та земельному махінатору – колишньому меру м. Почаїв.

Під час зустрічі на обласному рівні жителі райцентру окреслили перелік невирішених проблем, пов’язаних із боротьбою з корупцією. Зокрема, вимагали  звільнити з посад суддю Варневич (яка винесла виправдувальне рішення по справі мера Почаєва), прокурора Кременецького району Гібського та  начальника РУ УМВС Галевича, а також люстрації інших чиновників, які давно скомпрометували своє ім’я. «Громада району багато років потерпає від бездіяльності правоохоронних органів: справи не розслідуються, на численні звернення прості кременчани отримують лише формальні відписки. Ми вимагаємо проведення справжньої люстрації та недопущення переслідування кременецьких «люстраторів», — заявив керівник західного представництва «Трудової солідарності» Петро Штогун. Під час зустрічі кременчани також піднімали питання про важливість контролю з боку громадських активістів і проблему розкрадання земель, які виділяють бійцям АТО.

Сьогодні активісти західного представництва «Трудової солідарності» знову вирушили до Тернополя, де підтримуватимуть двох кременчан, які брали участь у «сміттєвій люстрації» під районним судом. О 12 годині у Тернопільському міжрайонному суді відбудеться судове засідання, на якому мають визначити запобіжний захід для люстраторів.

«Ми сподіваємося, що активістів все ж не братимуть під варту, – зазначив Петро Штогун. – Може також трапитися так, що засідання суду перенесуть, як це було вчора з активістом «Правого сектору», який також був під Кременецьким судом 16 січня і якому повідомили про підозру. Проте ми зобов’язані підтримати людей, які не побоялися вдатися до крайніх заходів, щоб відстояти свої законні позиції, та зробили рішучі кроки у бік повалення корупційного ладу та реального проведення люстрації».

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *