Звертайтеся – допоможемо!

Сьогодні багато підприємств канули в Лету, разом з усією документацією. Як оформити пенсію колишнім працівникам, які віддали десятки років роботі на таких заводах чи фабриках? Вирішити проблему допоможе незалежна профспілка!

«Трудова солідарність» допомагає не лише своїм членам, а й усім, хто звертається за правовою допомогою. Одним із яскравих прикладів є справа колишньої працівниці кіровоградської шпагатно-вірьовочної фабрики, на території якої вже давно не виготовляють ні шпагату, ні вірьовок.

Через двадцять шість років роботи на підприємстві зі шкідливими умовами праці Наталія вирішила розпочати оформлювати собі пенсію за віком на пільгових умовах. Саме підприємство на той час уже перереєстровували декілька разів під різними назвами і з різним керівництвом. За словами Наталії, нині там виготовляють металопластикові вікна.

Текстильного стажу для оформлення пенсії за віком на пільгових умовах у неї було достатньо (для цього потрібно відпрацювати на підприємстві зі шкідливими умовами виробництва двадцять років). Однак співробітники Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Кіровограда сказали Наталії, що не можуть оформити їй пенсію, бо необхідні для цього документи шпагатно-вірьовочна фабрика, після утворення на її території іншого підприємства, не передала до державного обласного архіву. А у зв’язку з цим вони не мають права призначати жінці пенсію.

Після звернення Наталії за допомогою до незалежної профспілки «Трудова солідарність» з’ясувалося, що документація фабрики, що спочила в Бозі, дійсно знаходиться в її колишньому приміщенні та що ніхто з її колишнього керівництва й очільників інших підприємств на її території не подбав про те, щоб колишні працівники фабрики могли реалізували своє законне право на отримання пенсії за віком на пільгових умовах.

Представники профспілки розпочали допомагати жінці. Вони зібрали всі необхідні документи, але в Управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі міста Кіровограда їм відмовили, як і самій Наталії. Тоді представники профспілки сказали, що звернуться до суду, у зв’язку із непризначенням людині пенсії, на яку вона має право. Після цього чиновники «увімкнули задній хід» і таки призначили жінці належну їй щомісячну грошову виплату. Вона каже, що її колишні колеги-текстильниці при оформленні пенсії за віком на пільгових умовах, та і «звичайної» пенсії, можуть зіткнутися з тими ж перешкодами, що й вона. Тому радить їм уже зараз звертатися за підтримкою до незалежної профспілки «Трудова солідарність» та разом виборювати своє право на щомісячну грошову виплату.

У схожі ситуації часто потрапляють і працівники інших ліквідованих підприємств через невиконання своїх обов’язків їх керівниками. Незалежна профспілка «Трудова солідарність» готова надавати таким людям необхідну правову допомогу. Для цього потрібно звертатися за номерами телефонів: (067) 320-40-15, (050) 317-40-15, (093) 469-97-25. Центральний офіс незалежної профспілки «Трудова солідарність» знаходиться за адресою: м. Кіровоград, вул. Пашутінська, 31а.

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *