Час боятися минув!

Звернутися за допомогою до Західноукраїнського представництва профспілки «Трудова солідарність» трьох тернополян спонукало безвихідне становище, у якому вони опинилися. Чоловіків, які заробляють на життя виконанням капітальних та косметичних ремонтів будівель, обдурив працівник податкової міліції м. Дубно (Рівненська обл.), також мешканець Тернополя. На прохання розрахуватися за роботу в його квартирі, посадовець не лише не віддав чесно зароблених коштів, а ще й пригрозив проблемами, якщо робітники скаржитимуться у відповідні інстанції. Проте, не врахував одного нюансу: час боятися уже минув…

Як йдеться у зверненнях до «Трудової солідарності», ремонтні роботи майстри розпочали у середині березня цього року. Згідно усної домовленості із роботодавцем, власник помешкання мав заплатити близько 17 тис. грн. за роботу та окремо закупити будівельні матеріали. І якщо із коштами на останнє проблем не було, то платити працівникам за працю чоловік не поспішав. Зволікав і з офіційним оформленням робітників, пояснюючи це власною зайнятістю та тим фактом, що має ще кілька об’єктів для ремонту та зацікавлений у співпраці із майстрами.

Відсутність письмового договору між замовником та працівниками неабияк ускладнила відстоювання прав робітників. Тепер єдиний законний шлях, яким залишається виборювати зарплатню тернопільських майстрів – звернення до суду. Саме цим найближчим часом займеться Західноукраїнське представництво «Трудової солідарності», повідомив керівник профспілкового осередку Петро Штогун.
Судова тяганина – це чималий об’єм роботи, яку повинні виконати профспілчани спільно із ошуканими тернополянами. Збір доказів, свідків, які могли б підтвердити, що роботу у квартирі податкового міліціонера робили саме ті люди, які звернулися за допомогою до «Трудової солідарності».

Аби допомогти повернути зароблене трьом тернополянам, профспілка надіслала звернення до Рівненського УМВСУ. Звідти заяву скерували до Дубенського міського відділу УМВСУ в Рівненській області, де мала би бути проведена перевірка, а на її підставі прийняте відповідне рішення, згідно Закону України «Про звернення громадян». Проте з того часу минув місяць, а відповідь з міліції так і не надійшла.

Спробували шукати правди обмануті робітники й у Тернопільській прокуратурі, де у справі доручили розібратися міліції. Днями Петро Штогун як представник профспілки звернувся до слідчого відділення УМВСУ в Тернопільській області, щоб прояснити ситуацію. Там йому повідомили, що ніякого доручення із прокуратури ще не отримували. Мовляв, можливо, пошта погано працює і документи ще не надійшли.
Більше того, на працівників, які мали сміливість шукати правди і вимагати оплати заробленого, почався тиск з боку податківців.

Чим закінчиться ця складна справа – передбачити складно. Достеменно відомо одне: відступати пізно і напризволяще робітників профспілка «Трудова солідарність» точно не залишить.

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *