Юридичний лікнеп: пільгові пенсії для працівників медичних закладів

Згідно законодавства, багато працівників медичних закладів мають право на численні пільги, зокрема, право на пенсію за віком на пільгових умовах. Однак це стосується насамперед тих робітників, які безпосередньо обслуговують хворих або ж працюють в небезпечних для здоров’я умовах.
На гарячу лінію профспілки «Трудова солідарність» часто звертаються працівники медичних закладів з приводу належних їм за законом пільг.
«Я працювала у тубдиспансері на посаді кухаря 11років. У 2009 році змушена була написати заяву на звільнення. Загального стажу маю 28 років. На даний час перебуваю на обліку в Центрі зайнятості. Чи маю право на отримання пільгової пенсії як колишній працівник тубдиспансеру? – запитує Лариса з Кіровоградської області.
Профспілкові юристи підготували коротку довідку: хто з працівників закладів охорони здоров’я має право на отримання пільгової пенсії.
Перелік категорій осіб, які мають право на отримання пенсії за віком на пільгових умовах, визначено Постановою КМУ від 16 січня 2003 р. N 36 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах».
Відповідно до Списку №2 цієї Постанови (Розділ XXIV. ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я ТА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА) таке право мають працівники, які безпосередньо обслуговують хворих у туберкульозних та інфекційних установах, відділеннях, кабінетах: молодший і середній медичний персонал, тобто молодші медичні сестри, молодші медичні сестри з догляду за хворими, сестри-господині, молодші спеціалісти з медичною освітою. Відтак вказаний список не передбачає права на пенсію за віком на пільгових умовах для кухара тубдиспансеру.
Даною постановою також визначається, що право на отримання пенсії на пільгових умовах має молодший і середній медичний персонал, який безпосередньо обслуговує хворих у лепрозоріях, у психіатричних (психоневрологічних) лікувально-профілактичних установах і відділеннях будинків дитини, у будинках-інтернатах для психічно хворих і розумово відсталих дітей. Аналогічне право мають лікарі, середній і молодший медперсонал, які працюють у підземних лікарнях (а також робітники, які підтримують належний технічний стан таких лікарень), в опікових і гнійних відділеннях, у відділеннях і кабінетах хіміотерапії онкологічних установ. Пенсію за віком на пільгових умовах можуть отримати медсестри, що працюють в патолоанатомічних відділеннях і моргах, а також в рентгенівських відділеннях.

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *