«Трудова солідарність» через Мінсоцполітики домоглася видачі посвідчення батькові дитини-інваліда

Більше пяти років кіровоградець Руслан добивався видачі посвідчення для сина-інваліда, безрезультатно оббиваючи пороги соціальних установ. Без цього посвідчення він не міг скористатися значною частиною пільг, передбачених для дітей-інвалідів. І тільки після звернення активістів профспілкового руху «Трудова солідарність» до Міністерства соціальної політики України, Русланові нарешті вручили посвідчення встановленого зразка.

З січня 2010 року органи соціального захисту відмовляли жителю Кіровограда Русланові у видачі посвідчення для його сина Кирила через відсутність відповідних бланків. Руслан мало не кожні три місяці навідувався до Кіровського управління соціального захисту населення, однак щоразу його чекала однакова відповідь: бланків немає, бо не виділили фінансування.

Через відсутність посвідчення Руслан з сином не могли користуватися значною частиною пільг, які передбачені для дітей-інвалідів та їхніх батьків. Зокрема, це стосується безплатного проїзду у громадському транспорті та отримання знижок на ліки у аптеках. Чоловікові видали тимчасову довідку, яка засвідчувала, що він отримує допомогу на дитину-інваліда. Однак такий документ не міг повністю замінити посвідчення, отримання пільг часто залежало лише від доброї волі надавачів послуг.

Після марних спроб достукатися до органів місцевої влади, кіровоградець звернувся за допомогою на гарячу лінію «Трудової солідарності». Профспілкові активісти подали відповідні запити до управління соціального захисту Кіровського району міста Кіровограда та департаменту соціального захисту Кіровоградської ОДА. Однак місцеві чиновники відповіли формальними відписками, вкотре поскаржившись на відсутність бланків. Тоді профспілчани пішли далі та звернулися до Міністерства соціальної політики України.

Завдяки зверненню «Трудової солідарності» у Мінсоцполітики врешті-решт вирішили проблему та виділили з резервів бланк посвідчення для Руслана. «З метою вирішення питання, яке порушує у своєму зверненні Первинна профспілкова організація «Трудова солідарність», Мінсоцполітики із резервної кількості посвідчень виділяє Департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації бланк посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» для видачі Єременко Р.С. на дитину-інваліда», — йдеться у відповіді Міністерства.

Днями кіровоградець нарешті отримав посвідчення встановленого зразка.

У профспілці сподіваються, що звернення до Мінсоцполітики допоможе підняти питання видачі посвідчень на всеукраїнському рівні, адже з такими ж труднощами стикаються і жителі інших регіонів України. Вирішення цієї проблеми значно полегшить життя людям з особливими потребами та їхнім близьким у цей нелегкий час.

1

2

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *