Кіровоградщина протестує проти підвищення цін на хліб
Сьогодні у Кіровограді розпочалася безстрокова акція протесту проти подорожчання хліба. Організатором акції виступив профспілковий рух «Трудова солідарність». Активісти вимагають повернути ціни на хліб у регіоні до рівня 2014 року та зупинити подорожчання продуктів харчування.
Акція під гаслом «Ні хлібному грабунку!» розпочалася на перехресті вулиць Преображенської та Великої Перспективної, потім активісти встановили намет на площі Героїв Майдану. Волонтери роздають листівки та збирають підписи під зверненням до голови облдержадміністрації Сергія Кузьменка з вимогою повернути ціни на хліб до рівня 2014 року. «Жителі аграрного регіону не повинні переплачувати за хліб, вирощений їхніми руками на їхній землі», — сказано у зверненні.
Кіровоградці активно підтримують акцію протесту та обурені стрімким подорожчанням продуктів. Кажуть, нові ціни на хліб уже боляче вдарили по кишенях. Після подорожчання продукту №1 багато жителів нашого міста взялися самі випікати хліб – у підсумку виходить дешевше, ніж у крамницях. Отож для такого зростання цін кіровоградці не бачать підстав.
«Кіровоградщина – традиційно аграрний регіон і може забезпечити жителів краю дешевим хлібом. Нинішнє подорожчання цього стратегічного продукту ставить на грань виживання значну частину жителів області, насамперед малозабезпечені категорії населення. Згідно законодавства, повноваження по регулюванню цін на хлібобулочні вироби покладено на облдержадміністрації. Тому ми звертаємося до очільника обласної влади з вимогою виконати свій обов’язок перед громадою і забезпечити жителів Кіровоградщини хлібом за доступною ціною», — розповів лідер «Трудової солідарності» Віталій Махинько.
Активісти обіцяють провести акції протесту й у інших районах міста та заявляють, що протест – безстроковий: намет на площі Героїв Майдану стоятиме кожного дня, отож приєднатися до звернення зможуть усі охочі. Учасники протесту налаштовані рішуче: «Якщо влада не може вирішити цю ключову для області проблему – нехай іде геть!»