«Трудова солідарність» допомагає освітянам

Профспілчани відстояли права та інтереси викладача Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка Лідії Макаренко, чоловік якої зараз воює в АТО.
У кременецькій академії створено осередок профспілки «Трудова солідарність» і досягнуто попередніх домовленостей про співпрацю із керівництвом навчального закладу у сфері захисту трудових прав.

Днями керівник Західного представництва «Трудової солідарності» Петро Штогун зустрівся із ректором Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Тараса Шевченка професором Афанасієм Ломаковичем (Тернопільська обл.). Приводом для розмови із очільником вишу стали численні скарги його працівників на методи управління навчальним закладом з боку ректорату. Зокрема, із п’яти викладачів кременецької академії, які стали членами профспілки, двоє звернулися за допомогою «Трудової солідарності» у відстоюванні власних прав.

«Щоб усунути з посади непокірного декана мистецького факультету перед виборами ректора, об’єднали два факультети – мистецький та педагогічний. Аргументують рішення тим, що донедавна на даному факультеті навчалися 202 особи, а чотирьох після першої сесії відрахували. Проте двоє студентів подали заяви на переведення із заочної форми навчання на стаціонарну, тож для збереження факультету студентів вистачало. Та керівництво не підписало цих заяв…» – йдеться у зверненні колишнього декана мистецького факультету кременецької академії, кандидата наук Лідії Макаренко до «Трудової солідарності».

Після таких реорганізацій у викладачки залишилося лише 0,5 ставки навчального навантаження. Як стверджує педагог, її не попереджали про зменшення зарплатні за два місяці, як це належить робити керівництву згідно ст. 103 КзПП.

Лідії Макаренко запропонували посаду старшого викладача на повну ставку. Вона погодилася на таку пропозицію, але лише за умови збереження заробітної платні із попередньої посади.

Зараз ситуація у родині Макаренків дуже складна: вже кілька місяців чоловік Лідії воює в АТО, а молода сім’я виховує двох діток. Тож зниження зарплати для викладача ВНЗ стане катастрофою.

Як повідомила буквально вчора у телефонній розмові Лідія Макаренко, після перемовин ректора із представниками «Трудової солідарності» керівництво пішло назустріч жінці й погодилося задовольнити її прохання. Щоправда, частково: зарплатню залишили у тому ж розмірі, проте значно збільшили годинне навантаження. Але, як каже вона сама, зарплати за лютий ще не отримала, тож точно не знає, чи дотримає слова її керівник.

Афанасій Ломакович під час зустрічі із профспілчанами у свою чергу запевнив, що готовий співпрацювати із профспілкою, і навіть зацікавлений у цьому, а також всіляко сприятиме її розвитку у межах академії. Адже відтепер у кременецькому виші діє осередок «Трудової солідарності», який очолила доктор історичних наук, доцент, завідувач кафедри суспільних дисциплін Ірина Скакальська.

«Незалежна профспілка – сьогодні найефективніший засіб захисту трудових прав освітян. У нас є великий досвід роботи у цій сфері. При «Трудовій солідарності» діє дорадчий орган, який займається проблемами захисту трудових прав працівників науки та освіти. Створення осередку профспілки у кременецькій академії допоможе не лише успішно вирішувати трудові конфлікти, а й запобігти їх виникненню», — підкреслив лідер «Трудової солідарності» Віталій Махинько.

Вам может также понравиться...

1 комментарий

  1. Лідія:

    Дякую вам друзі. Здійснюючи поспішну реорганізацію керівництво ВНЗ не врахувало, що я виховую дитину до трьох років. І зменшувати мені зарплату неможна. Змушена була боротися з звої права. Дякую моїй профспілці за допомогу. Разом переможемо!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *