Зміни до КЗпП: спочатку оформлення – потім робота

Незнання законів не звільняє від відповідальності. Законом України від 28.12.2014 року №77-VIII внесено зміни до Кодексу законів про працю (КЗпП), які посилюють відповідальність за порушення трудового законодавства. Зокрема, юридичних і фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, чекає штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат у таких випадках: допущення працівників до роботи без укладення трудового договору, а також у разі оформлення працівника на неповний робочий час при фактичному виконанні роботи за повний робочий час та виплати зарплати без нарахування та сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ).

Сьогодні мінімальна заробітна плата становить 1218 грн, отож за неналежним чином оформлених працівників роботодавцеві доведеться сплатити по 36 540 грн. Такі зміни передбачені новою редакцією статті 265 КЗпП.

Штраф недобросовісним роботодавцям доведеться сплачувати і у випадку затримання заробітної плати більше ніж на один місяць чи її виплати не в повному обсязі. Розмір штрафу становитиме три мінімальні заробітні плати, на сьогодні це – 3654 грн.

Покарання передбачене й у разі, якщо зарплата працівника не дотягує до мінімальної. За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці на підприємця чекає штраф у десятикратному розмірі мінімальної зарплати (12 180 грн) за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

За порушення інших норм трудового законодавства на роботодавця накладається штраф у розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Варто наголосити, що сплата штрафу не звільняє підприємців від усунення порушень законодавства про працю!

Вказаний закон також вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема, встановлює штраф у розмірі від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за порушення «терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо)». Повторне вчинення такого правопорушення протягом року тягне за собою вже штраф у розмірі від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *