Борітеся — поборете: долинські «бунтівники» домоглися виконання своїх вимог

Перемогою закінчилася боротьба жителів міста Долинська на Кіровоградщині за свої права. Декілька років долинчани безрезультатно намагалися добитися від міської влади та керівництва ТОВ «Долинські об’єднані мережі» (ТОВ «ДОМ») дозволів на перехід на індивідуальне опалення. Весь цей час жителям нараховували значні суми за послуги, яких вони насправді не отримували, підприємство-монополіст навіть почало стягувати «заборгованості» через суд.

13 листопада обурені жителі Долинської за активної підтримки активістів профспілки «Трудова солідарність» «захопили» міськраду. Під тиском громади міськвиконком прийняв довгоочікуване рішення про надання дозволів на перехід на індивідуальне опалення. Однак це була лише половина справи, адже потрібно було юридично врегулювати багато моментів, насамперед щодо тих жителів, яким уже нарахували чималі борги або й почали судовий процес.

Завдяки активним діям ініціативної групи долинчан і профспілковців проблема набула широкого розголосу: вирішувати питання з протестувальниками у Долинську приїжджав губернатор Кіровоградщини Сергій Кузьменко. На початку грудня була створена робоча комісія для вирішення комунальних проблем у Долинській.

І нарешті – перемога! 16 грудня на підставі рішення міськвиконкому було підписано Меморандум про забезпечення стабілізації ситуації щодо облаштування індивідуального опалення в окремих квартирах багатоповерхових будинків та недопущення зриву опалювального сезону 2014-2015. Меморандум підписаний з метою зняти соціальну напругу в місті та повністю задовольняє вимоги протестувальників. Документ містить положення про:

— розірвання з 1.11.2014 договорів на послуги з централізованого опалення (якщо такі були укладені) між ТОВ «ДОМ» та власниками/наймачами квартир/приміщень, переліченими в узгодженому списку (список 143 осіб додається);

— ТОВ «ДОМ» відкликає з судових органів, а також органів виконавчої служби свої вимоги (у разі їх наявності) щодо споживачів, перелічених в узгодженому списку;

— взаємні фінансові претензії між ТОВ «ДОМ» та власниками/наймачами житла, відключеного від централізованого опалення, відсутні та не матимуть місця у майбутньому;

— ТОВ «ДОМ» укладе з усіма жителями, переліченими у списку, угоду про відсутність взаємних фінансових претензій.

Меморандум підписано представником ініціативної групи долинчан Іваном Дзюбою та в.о. гендиректора ТОВ «Долинські об’єднані мережі» Євгенією Кулик, представником засновника Валерієм Греськом, представником департаменту ЖКГ Кіровоградської ОДА Ольгою Довжук, міським головою Долинської Сергієм Зеленокорінним.

«Досвід долинчан буде дуже цінним для жителів багатьох інших міст України, де гостро стоять аналогічні проблеми. Перемога жителів Долинської ще раз довела: потрібно об’єднуватися для боротьби за свої права – тільки так можна досягнути якісних змін. Наша профспілка і надалі допомагатиме жителям Кіровоградщини та інших областей у вирішенні злободенних проблем», — прокоментував ситуацію лідер «Трудової солідарності» Віталій Махинько.

Наразі більше 95% жителів Долинської, зазначених у поданому ініціативною групою списку, вже уклали вказану угоду з ТОВ «ДОМ», інші – підпишуть найближчим часом. Так що Новий рік долинські «бунтівники» зустрічатимуть без комунальних проблем.

Dolynska_2

Dolynska_3

Dolynska_4

Dolynska_6

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *