Страйк українських мігрантів у Варшаві

Сьогодні, 6 лютого 2017 року, о 9:00 у місті Варшава українські робітники-члени профспілки «Трудова Солідарність» розпочали страйк. Одночасно в Києві біля Польського посольства в Україні профспілка «Трудова Солідарність» провела акцію на підтримку українських страйкарів у Польщі.

Причиною для цього стало порушення прав українських працівників у Польщі. Українських робітників обманом змусили працювати на будівництві: їм обіцяли заробітну плату, офіційне оформлення на роботу. Виявилося, що ніхто їм не збирався виплачувати заробітну плату. Договори, які вони підписали, та дозволи на роботу роботодавець всупереч польському законодавству відмовився видати на руки працівникам. Коли українські робітники почали обурюватися і відмовлятися працювати, їх закрили на складі. Далі до тиску на українських робітників приєднався керівник будівництва, який обіцяв, що якщо українці підуть працювати, він особисто проконтролює, щоб їм виплатили заробітну плату, а якщо вони відмовляться, то ніяких зароблених грошей вони не отримають. Українські робітники, піддавшись на погрози невиплати зароблених ними грошей, змушені були далі працювати. Зрозумівши, що ніхто їм не планує виплачувати заробітну плату, українські будівельники за підтримки українського профспілкового руху «Трудова Солідарність» та польської «Фундації Віталія Махинька щодо захисту трудових прав» прийняли рішення зупинити свою роботу, та для захисту своїх прав оголосити страйк.

До наших працівників виявили бажання приєднатися польські будівельники, права яких порушуються, їм роботодавець також не виплачує заробітну плату.

Після початку страйку представники профспілки зателефонували до українського консула у Варшаві з проханням про допомогу, але реакція консула була дуже дивна. Консул вимагала, щоб українські робітники негайно розійшлись і нічого не «витворяли», інакше вона викличе поліцію і страж граничний, які приїдуть, щоб заарештувати та депортувати страйкарів. Профспілковці самі визвали польську поліцію, яка дуже швидко приїхала і почала з’ясовувати причину страйку. Під тиском поліції роботодавець пообіцяв, що наступного дня 7 лютого розрахується з українськими працівниками.
В цей час у Києві голова профспілкового руху «Трудова Солідарність» Віталій Махинько під час акції вручив петицію з вимогою до посла Республіки Польща в Україні Яна Пекло особисто втрутитись у цю справу і допомогти українським та польським будівельникам.

За додатковою інформацією можна звертатися за телефоном 067 249 68 13, та писати за адресою: vitalii.makhynko@gmail.com
www.facebook.com/vitalii.makhynko
http://laborunion.org.ua/

Вам может также понравиться...

1 комментарий

  1. 7 февраля, 2017

    […] та депортувати страйкарів», – йдеться на сайті профспілки «Трудова […]

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *