Влада повинна зупинити подорожчання хліба

Подорожчання хліба несе значну соціальну небезпеку, адже саме стабільна ціна на продукт №1 є ознакою контрольованості процесів у державі і символом турботи про малозахищені категорії населення. Тому влада повинна використати всі важелі впливу, щоби забезпечити жителів Кіровоградщини доступним хлібом – переконані активісти профспілкового руху «Трудова солідарність».

Цими днями жителів Кіровограда чекали чергові неприємні сюрпризи: двічі зросли ціни на хлібобулочні вироби. З 3 березня вартість однієї хлібини виросла в середньому на 0,9-1,1 грн, а з вечора вчорашнього дня – ще на 0,8-1,5 грн. Ціни на стратегічний продукт підвищили без попередження: не було обговорень, громадських слухань, як це, наприклад, відбувається у ситуації з транспортними тарифами.

В умовах різкого зниження купівельної спроможності українців саме хлібобулочні вироби займають левову частку у раціоні кіровоградців. То ж різке подорожчання продукту №1 боляче вдарить по гаманцю та споживчому кошику більшості верств населення. Подальше ж безконтрольне підвищення цін на хлібобулочні вироби призведе до ще більшого зростання соціальної напруги в регіоні. Адже доступна ціна хліба завжди була рятівним острівцем стабільності для українців.

Відповідно до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Трудова солідарність» ще 3 березня звернулася з запитами до органів міської та обласної влади щодо перевірки обґрунтованості та доцільності такого підвищення цін на хлібобулочні вироби в нинішній ситуації. Відповідне звернення також було передано до кіровоградського відділення Антимонопольного комітету України.

Профспілчани нагадали представникам місцевої влади про їхні обов’язки регулювання цін на хліб, борошно, зерно сільськогосподарських культур, відповідно до п.12 Постанови Кабміну №1548 від 25 грудня 1996 року  «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)».

У відповідь отримали відписки від міської влади, яка фактично самоусунулася від проблеми, заявивши, що на сьогоднішній день не має повноважень контролювати ціни на продукти харчування.

«Влада кривить душею, кажучи, що не має ніякого впливу на ситуацію. Забезпечення населення основними продуктами харчування за доступною ціною сьогодні має стати пріоритетним завданням органів місцевої влади. Адже в умовах різкого падіння рівня життя населення саме влада повинна виконувати роль соціального регулятора, відстоювати життєво важливі інтереси жителів нашого краю, які їй делегували такі повноваження. Якщо ж влада не може налагодити конструктивного діалогу, значить вона просто не справляється зі своїми обов’язками», — вважає  лідер «Трудової солідарності» Віталій Махинько.

Виробники пояснюють свої дії подорожчанням усіх складових, що впливають на собівартість хліба, насамперед – борошна. При цьому директор департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Коренюк запевнив, що запасів продовольчого зерна в області удвічі більше від потреби, та лише в лютому на хлібопекарські підприємства було поставлено 1800 тонн борошна за цінами нижчими від ринкових.

«Кіровоградщина – один із лідерів України по виробництву зернових, то ж має можливість забезпечити жителів краю популярними сортами хліба за доступною ціною. Вирішення цієї проблеми потребує комплексного підходу: потрібно працювати і з хлібопекарськими підприємствами, і з сільгоспвиробниками, врешті-решт, ініціювати розгляд цієї проблеми на всеукраїнському рівні. Якщо ж влада просто сидітиме, склавши руки, виробники і далі «під шумок» переписуватимуть цінники кожного тижня. Ми наполягатимемо на перегляді нових цін на хліб, адже чергове підвищення ставить на грань виживання значну частину жителів Кіровоградщини», — заявив Віталій Махинько.

Вам может также понравиться...

1 комментарий

  1. андрiй з рахова 71 р,iк:

    мий батько голодував у33 я мрияв за кусником чорногов 44 а нинi пани менi знов пропанують моiм онукам з дитьимипроходити обминати крамницю з хлiбом а в радi однi балачки про коханя до народу як би ви знали паничи як согодни люди плачуть у ночiа спинi голi а кози грають у футбола

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *