Робітничі протести блокували центр Києва

DSC_0395Кілька десятків робітників та членів профспілки «Серп і молот» зібралися у центрі столиці на марш протесту. Вони вимагають виплатити їм заборгованість по заробітній платі.

Два місяці тому, 13 серпня, мостобудівельники перекрили новий залізничний міст над Видубицьким автовокзалом, вимагаючи повернути річну заборгованість по заробітній платі. За збудований ними залізничний міст біля станції метро «Видубичі» лише дехто з них отримав по 1 тис. гривень від генпідрядника ТОВ “БМП Планета-міст”.

Незажаючи на те, що прокуратура, нібито, порушила справу, до цих пір робочі  нічого не отримали. Керівник підприємства  взагалі відверто заявляє, що тепер вони ніколи не отримають зарплату.

Протестувальники дійшли від станції метро «Університет» до Кабміну. Ішли прямо по проїжджій частині, чим значно обмежили рух. Вони вигують та тримають гасла «Робітникам — зарплату, директора — за грати!», «Вимагаємо справедливості!», «Планета міст! Досить нас грабувати!».

9bd0def68914f503676ff1661609e2aa8743f9c1«Жодному з робітників, які прийшли сюди, за два місяці не виплатили ні копійки. Загалом, заборгованість по зарплаті у них — від півроку до півтора. Загальну заборгованість по зарплаті ніхто не знає. Міська прокуратура стверджує, що вона складає 2 мільйони, але за нашими даними набагато більше. Якщо у Кабміні не буде створена робоча група і проведена робоча зустріч ми збираємося йти до адміністрації президента і вимагати в нього взяти на себе персональну відповідальність в цій ситуації», – прокоментував ситуацію голова профспілки «Серп і молот» Віталій Махинько.

Наразі, коли протести дістались будинку Уряду,  до протестувальників вийшов представник міністерства.

Втім, на їхні вимоги він відповів, що зустріч з керівництвом для них не передбачена.

В свою чергу активісти збиралися залишатися до повного з’ясування ситуації, напоготові перекрити рух на вулиці Грушевського, ва разі ігнорування їх вимог.

Проте представники Кабміну поквапились і протестуючі мостобудівники домовилися з урядом про створення робочої групи з вирішення їхнього питання у тижневий термін. А суттєві виплати у місячний.

Якщо чиновники знову не виконають обіцяного – робітники почнуть розбирати міст і здавати уламки як металобрухт, щоб якось підтримувати свої сім’ї.

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *