Українських призовників «кинула» влада

На гарячу лінію профспілки «Трудова Солідарність» зателефонував військовослужбовець, мобілізований на початку березня. Через призив до армії юнак втратив роботу, незважаючи на обіцянки влади захистити трудові права добровольців.
У перших числах березня хлопець зголосився до воєнкомату. З 3 до 17 березня перебував на військових зборах, а після Указу Президента про часткову мобілізацію від 17 березня був призваний на службу. Коли юнак прийшов із відповідними документами до свого роботодавця – отримав розрахунок і повідомлення про звільнення з роботи. Парадоксально, але така «підтримка» українських патріотів не суперечила діючому на той час трудовому законодавству.
27 березня з метою соціального захисту військовослужбовців було внесено зміни до деяких нормативно-правових актів, згідно з якими за мобілізованими до армії зберігаються робочі місця та середня заробітна плата.
Проте новобранці, мобілізовані з 17 до 27 березня, не попадають під дію цих законопроектів і фактично залишилися без державної підтримки та захисту трудових прав. Парадоксально, але ті, хто у важкий час першими зголосилися захищати Батьківщину, внаслідок чергових юридичних «ляпів» залишилися без роботи – і при цьому «все по закону».
«Збереження робочих місць за добровольцями і забезпечення достойного соціального захисту для їхніх сімей – має бути завданням №1 для української влади. Адже люди ставлять на карту все задля захисту своєї Батьківщини: вони залишають свої сім’ї та домівки, ризикують життям і здоров’ям за просто таки символічну плату. Влада обіцяла захистити трудові права усіх мобілізованих — і знову ми бачимо недолугі законодавчі акти, які на практиці перекреслюють усі обіцянки.
Перші українські добровольці через відсутність відповідного юридичного механізму опинилися без роботи та засобів підтримки своїх сімей. У багатьох із них була непогана офіційна зарплата. Чимало призовників змушені виплачувати кредити, хоча влада обіцяла їм кредитні канікули.
Ми будемо відстоювати права призовника, який до нас звернувся, а також усіх мобілізованих в аналогічній ситуації всіма доступними методами. Держава повинна цінувати своїх героїв», — підкреслив голова незалежної профспілки «Трудова Солідарність» Віталій Махинько.
Наразі активісти профспілки очікують прийняття законопроекту , який має удосконалити процес мобілізації та гарантувати захист трудових прав військовослужбовців. Передбачається, що цей законопроект матиме зворотну дію та забезпечить збереження роботи і зарплати за усіма мобілізованими в цей час. Якщо відповідне положення не буде прийнято, активісти обіцяють масові акції протесту.

Вам может также понравиться...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *