Українці у Польщі створили свою профспілку для захисту трудових прав

Все більше українців змушені виїжджати за кордон у пошуках заробітку, однак дедалі частіше наші земляки стають жертвами обману – як з боку закордонних роботодавців, так і вітчизняних «посередників» у працевлаштуванні. Польща сьогодні є однією з найпопулярніших держав для українських заробітчан, більше 95% трудових мігрантів у Польщі – родом із України. Проте зі збільшенням потоку заробітчан до Польщі, зростає і кількість зловживань щодо українських робітників. Невиплата заробітної плати та елементарне недотримання умов праці, маніпуляції з документами і навіть торгівля людьми – українські заробітчани часто почуваються безправними і не знають, куди звертатися за допомогою. Щоби спільними зусиллями відстоювати свої права, українці створили у Польщі свою незалежну профспілкову організацію – Профспілку українських трудових мігрантів «Трудова солідарність».

Створенню профспілки передувала тривала співпраця з польськими профспілками та робітничими активістами, обмін досвідом між українськими профспілковцями та польськими колегами у сфері захисту трудових прав. Формування незалежної профспілкової організації у Польщі розпочалося більше року тому, зараз завершено її організаційне оформлення.

«З самого початку «Трудова солідарність» була створена як профспілка будівельників-заробітчан, які приїжджали до Києва у пошуках роботи. Сьогодні сотні тисяч українців їдуть за кордон з тією ж метою і стикаються з тими ж проблемами, як от невиплата зарплати чи жахливі умови праці. Раніше такі порушення трудових прав були більше характерними для Росії, сьогодні, на жаль, розповсюджені й у державах Євросоюзу. Чимало членів нашої профспілки уже тривалий час працюють у Польщі і де-факто ми вже захищаємо їх і допомагаємо їм. Тому наша робота не починається «з нуля», у нас є чимало напрацювань у цьому напрямі», – розповів лідер «Трудової солідарності» Віталій Махинько.

Профспілка у Польщі стала частиною Всеукраїнського профспілкового руху «Трудова солідарність», головний офіс нової профспілкової організації розташовується у Варшаві. Також планується відкриття представництв профспілки у інших регіонах зосередження українських трудових мігрантів.

Чимало проблем виникає тому, що українці не знають своїх прав і законодавства країни, куди їдуть на заробітки. Щоб уберегти земляків від небезпечних помилок, при «Трудовій солідарності» створено гарячу інформаційну лінію, за телефонами якої українські заробітчани та працівники, які тільки планують виїхати на роботу до Польщі, можуть отримати кваліфіковану консультацію з питань трудового законодавства та офіційного працевлаштування за кордоном.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

8 комментариев к записи “Українці у Польщі створили свою профспілку для захисту трудових прав”

 1. Ростислав сказав:

  Доброго дня! Скажіть за яким телефоном можна отримати юридичну консультацію, та як вступити до Вашої спілки Трудова солідарность.

 2. Ростислав сказав:

  Доброго Дня! Я в Польщі відпрацював 100годин і неотримав за них платню як вернути кошти??

  • admin сказав:

   Доброго дня! Ростиславе, зверніться до нас за телефонами гарячої лінії у Польщі (889-680-937; 573-198-181; 796-182-519) або в Україні (050 277 78 48; 093 269 05 56; 067 508 60 67)!

 3. Василина сказав:

  Доброго вечора, у мене таке питання: Що потрібно робити українцям, якщо роботодавець не дає авансу протягом робочих днів, а також не виплачує заробітної плати??? Куди можна звернутися за допомогою??

 4. Олег сказав:

  Доброго дня)За яким адресом у Варшаві можна Вас знайти?

Оставить комментарий