Юридична консультація: додаткові відпустки для матерів

Згідно українського законодавства, жінці, яка працює та має двох і більше дітей, надається щорічна додаткова оплачувана відпустка тривалістю десять днів. На аналогічну відпустку мають право також матері дітей-інвалідів, одинокі матері та батьки, які виховують дитину без матері.

Українське трудове законодавство передбачає чимало пільг для матерів, однак роботодавці не поспішають доносити цю інформацію, обмежуючись переліком обов’язків працівниць. «До нас часто звертаються за роз’ясненнями з приводу трудових прав саме жінки з малолітніми дітьми. Адже поєднувати активну роботу з вихованням дітей сьогодні дуже непросто і знання законодавства – кращий аргумент у переговорах з роботодавцем», — розповіли на «гарячій лінії» незалежної профспілки «Трудова солідарність».

«Працюю продавцем один рік, офіційно оформлена. Виховую двох дітей віком шість і дев’ять років. Чи маю я право отримати додаткову відпустку на дітей? Чи можна додаткову і щорічну оформити разом?», — запитує Марія із Запоріжжя.

«Згідно ЗУ «Про відпустки», жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.
При цьому, за наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.
Щорічні додаткові відпустки за бажанням працівника можуть надаватись одночасно із щорічною основною відпусткою або окремо від неї. Згідно ст. 10 Закону «Про відпустки», загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних, гірничих роботах – 69 календарних днів.
При цьому, щорічні основна та додаткові відпустки надаються працівникові, як правило, з таким розрахунком, щоб вони були використані до закінчення робочого року», — прокоментував запитання профспілковий юрист.

Таким чином, Марія має право на додаткову відпустку тривалістю десять днів, за її бажанням цю відпустку можна як об’єднати з основною, так і використати окремо.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий